• Aktualności

      • Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów

      • 5 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół w Ińsku odbył się II Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Olbojów.

       I miejsce – Damian Smoliński

       II miejsce – Mariusz Delik

       III miejsce – Wojciech Kliś

       Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za fajną zabawę i zapraszamy już za rok.

      • Jasełka

      •      21 grudnia 2018, jak co roku, w naszej szkole z bożenarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klasy IIIa i IVa, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili scenę narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie,  pasterze i dzieci ze wszystkich kontynentów.  Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Piątkowskiej i księdza Adama Pałysa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.

            Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawienie. Te jasełka będę zapamiętane przez wszystkich, a kolejne już za rok.

                                                                                                               Wych. kl. IIIa

                                                                                                          Małgorzata Marzycka


        

      • Uwaga!

      • Na prośbę uczestników II Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego Oldbojów rozgrywki zostają przeniesione na 5.01.2019 roku.

      • Akcja "Razem na Święta"

      •        Uczniowie Zespołu Szkół w Ińsku włączyli się w ogólnopolską akcję „Razem na Święta”. W przedświątecznym czasie szkolny wolontariat zaangażował się w działania których celem jest niesienie pomocy innym.Pomaganie jest fajne! ​​​​​​​


      • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W ZS W IŃSKU

      •          Tegoroczny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego rozstrzygnięty.

       Po ponad 3 godzinnej rywalizacji dziewcząt i chłopców wyłoniono zwycięzców. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła M. Kalinowska, II-O. Strycharczyk, III- M. Szczerba.
       Wśród chłopców I miejsce zajął K. Błażejewski, II- P. Milczarek, III-R. Marzycki, IV-P. Horak. 

                Zwycięzcy otrzymali z rąk wicedyrektor p. D. Lemieszko medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowała dyrekcja ZS w Ińsku. 
                Warto zaznaczyć, że w tym roku turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, albowiem wzięło w nim udział 64 zawodników.
       Gratulujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok. 

       Foto: O. Strycharczyk, W.Bujna A. Demeniuk

       Tekst. K. Muż

      • Mikołajki w naszej szkole

      • ​​​​​​​      W czwartek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi aniołkami. Jak co roku byliśmy zaintrygowani niecodziennym wyglądem osoby przemierzającej szkolne korytarze. Mikołaj ze swoją świtą  odwiedził przedszkolaków i uczniów. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał słodkości. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

       Samorząd Uczniowski

                                                                                                                                 z opiekunami


      • Zbiórka karmy dla zwierząt

      • Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę karmy dla psów i kotów,  które przebywają w schronisku. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ich życia, ma duże znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk. Zebrana karma (sucha i mokra), przysmaki i poduszka zostały 6 grudnia zawiezione do schroniska zwierząt w Stargardzie.

             Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

       Samorząd Uczniowski z opiekunami

      • Zajęcia biblioteczne w Książnicy

      • 6 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w Książnicy Stargardzkiej.

       Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, czym zajmują się poszczególne działy. Zapoznały się z historią Św. Mikołaja oraz wzięły udział w zabawach.

      • Dzień Bohatera

      •       Bohaterowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka a zwłaszcza postaci bajkowe sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego 30 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Bohatera.

             W tym  dniu uczniowie klas I – III  przybyli do szkoły przebrani za swoich bohaterów. Byli wśród nich postaci z bajek ale także piłkarze, policjanci, strażacy  i żołnierze. Piękne stroje spowodowały zagłębienie się w świat fantasy, magii i czarów zwłaszcza, że na ten dzień uczniowie przygotowali też zabawy i wróżby andrzejkowe.

        

                                                                                                                   

                                                                                                        Małgorzata Marzycka

       Irena Andrusieczko-Burda

      • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewczyn

      •  

       Finały odbyły się w Stargardzie 26 listopada. Nasze dziewczyny w składzie Roksana Trokielewicz, Natalia Maranda  zajęły wysokie 3 miejsce.

       Wyniki

       Ińsko- SP nr 4  3-0

       Ińsko - Reptowo 1-3

       Ińsko - SP nr 3  3-2

       Ińsko- SP nr 5  0-3

                                                                               opiekun Jarek Drozd

      • Rewia na lodzie

      •         21 listopada 2018 r. uczniowie klas I – IV wybrali się do Szczecina na przedstawienie znanej na całym świecie baśni „Królowa Śniegu”, którą zaprezentowała moskiewska rewia na lodzie.

       Po długim oczekiwaniu na wejście do hali Arena, zmarznięci zajęliśmy miejsca i ze zniecierpliwieniem czekaliśmy  na rozpoczęcie przedstawienia.

               Kiedy rozbłysły światła reflektorów, na lodzie pojawili się tancerze. Stroje tancerzy i scenografia oddawała klimat baśni. Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna. Tańce w wykonaniu tancerzy na lodzie były pełne swobody i naturalności, co  wywoływało na naszych twarzach uśmiech. Bohaterowie baśni wzruszali nas swoją historią, zwłaszcza Gerda i Kai.

               To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci. Szkoda tylko, że organizacja nie była w pełni przemyślana.

      • Podziel się kanapką

      • 19 listopada uczniowie klas młodszych wraz z wolontariuszami naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Podziel się kanapką”. Akcja polegała na wspólnym przygotowaniu pysznych i zdrowych kanapek. Następnie każdy uczeń i pracownik naszej szkoły, mógł się poczęstować kolorową kanapką za przysłowiowy jeden uśmiech. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, gdyż wszystkie kanapki znikały w mig z talerzy.

        

       Opiekunowie Koła Wolontariusza

        i wychowawcy klas I-III

        

        

        

      • Lekcja historii dla pierwszaków

      • 16 listopada 2018 roku uczniowie klas I, udali się na wycieczkę do Izby Pamięci- Muzeum Kolei Wąskotorowej w Ińsku. Dla pierwszaków, była to prawdziwa lekcja historii. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zgromadzone tam rekwizyty, związane z koleją w Ińsku. Miały możliwość przymierzenia kolejarskie czapki, wczuć się w rolę zawiadowcy, dając sygnał do odjazdu specjalnym lizakiem. Niektórzy wśród licznie zgromadzonych zdjęć, zauważyli swoich dziadków i pradziadków. Uwieńczeniem wycieczki była możliwość pokolorowania parowozu z wagonami. Pierwszaki wraz z wychowawczyniami dziękują pani Teresce i panom kolejarzom za zaproszenie i ciekawą lekcję, związaną z dawną koleją w naszej miejscowości. 

        Agnieszka Kliś-Seroczyńska

       Elżbieta Jamroży

      • Turniej

      • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewczyn

       Turniej odbył się 15 listopada 2018r. w Stargardzie w SP nr11.  W imprezie wystartowało 10 szkół.

       Nasze dziewczyny turniej zakończyły na miejscu 5-7. 

       Wyniki:

       Ińsko- sp nr 4 Stargard 1-1

       Ińsko - sp nr 7 Stargard 1-1

       Ińsko-  sp nr 11 Stargard 0-1

                                                    opiekun Jarek Drozd