• Aktualności

      • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

      •      

               19 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci       i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” . Głównym celem akcji jest podniesienie wśród uczniów świadomości ekologiczne i zaangażowanie w sprawy  ochrony środowiska naturalnego. Wszystkie klasy pozytywnie 

       zmotywowane szczytnym  celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątały.

              Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie, akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Worki ze śmieciami zostały zebrane i zostawione w wyznaczonych  miejscach.

              Niezwykłym doświadczeniem dla uczniów było zasadzenie sadzonek dębu w ramach akcji „100 drzew na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.

              Po zakończonym sprzątaniu czekało na nas przygotowane ognisko. Każdy z nas zjadł ze smakiem upieczoną przez siebie kiełbaskę.

              Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci.

        

        

        

                                                                                                     Opiekunowie SU:

                                                                                                   Radosław Drozd

                                                                                                           Małgorzata Marzycka

        

        

      • Program ERASMUS+ w naszej szkole

      •  

       Po raz kolejny w naszej szkole realizowany jest program Erasmus+.

       Dzięki staraniom pani Zofii Madej – koordynatorki projektu, dwunastu nauczycieli przedmiotów przyrodniczo-matematycznych i nauczania początkowego będzie uczestniczyło w projekcie „Innowacyjne narzędzia do kreowania multimedialnych materiałów edukacyjnych”. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie tworzenia narzędzi multimedialnych. Przewiduje się cykl trzech szkoleń . Wszystkie szkolenia odbywać się będą w Portugalii, a językiem wykładowym będzie język angielski.

       W dniach 27-31sierpnia 2018r. pierwsza grupa projektowa w składzie: panie Z. Madej, M. Tomkowiak-Tomoń, R. Jedrek i B. Paciejewska, wzięły udział w szkoleniu „ICT and free Web Tools in Education – Anodher way to teach and learn”. Szkolenie miało formę wykładów i zajęć praktycznych, których celem było poznanie bezpłatnych narzędzi WEB 2.0 Tools, takich jak: Voki, Prezi, APPs, nauka korzystania z platformy Moodle i innych narzędzi, które wykorzystać można do tworzenia i publikowania atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. Poza nauczycielami z Polski w szkoleniu brali udział nauczyciele z Belgii i Francji. Dodatkowo, podczas pobytu, grupa wizytowała miejscową szkołę podstawową i szkołę zawodową oraz „Klasy przyszłości” w szkole w Setubal.

       W najbliższym czasie Panie podzielą się wrażeniami, zdobytą wiedzą i umiejętnościami z pozostałymi nauczycielami.

       Beata Paciejewska

      • Zakończenie roku

      • W piątek 22 czerwca o godz. 10.00 oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Był to rok wielkich zmian i wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Na uroczystości obecni byłi włodarze miasta: burmistrz Ińska p. Jacek Liwak, ks. dziekan Jarosław Dobrosz, Radni miejscy, p. prof. Maria Czerepaniak-Walczak, zaproszeni goście oraz kadra pedagogiczna, uczniowie i ich rodzice. Rozdaliśmy wiele nagród i pożegnaliśmy kolejny rocznik gimnazjalistów. Życzymy wszystkim słonecznych wakacji, aktywneg wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły 3 września.

     • SPORTOWA FRAJDA- IŃSKO 14 czerwca 2018 r.
      • SPORTOWA FRAJDA- IŃSKO 14 czerwca 2018 r.

      •  

       14 czerwca w naszej szkole odbyły się po raz trzeci międzyszkolne zawody sportowe dla klas I-III ,,Sportowa frajda”.  W bieżącym roku impreza została połączona z obchodami w naszej szkole Dni Olimpijczyka. Na tegoroczne zawody zaproszenie przyjęły szkoły z Suchania, Chociwla i Marianowa. Zanim rozpoczęły się sportowe zmagania między szkołami, reprezentacje szkół zostały uroczyście wprowadzone na dziedziniec szkolny. Dyrektor Zespołu Szkół w Ińsku p. Jolanta Dziemiańczyk w swym przemówieniu powitała wszystkich gości i przedstawiła idee olimpijskie. Po części oficjalnej odbył się ceremoniał Dni Olimpijczyka: wciągnięcie flagi olimpijskiej oraz zapalenie znicza. Następnie na scenie w krótkiej części artystycznej zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Po uroczystości rozpoczęły się oczekiwane przez wszystkich zmagania sportowe, które oficjalnie otworzyła pani dyrektor J. Dziemiańczyk. No i rozpoczęła się zabawa, ale i rywalizacja. Dzieci konkurowały ze sobą w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii w konkurencjach drużynowych zmierzyli się przedstawiciele z klas I, klas II i klas III. Wśród zadań do wykonania był slalom z piłką lekarska, bieg w workach, przechodzenie przez szarfę, skoki na skakance itp. W drugiej kategorii odbyły się dwie konkurencje. Jedna dla całej reprezentacji szkoły oraz indywidualna dla jednego, wybranego uczestnika z danej szkoły. W konkurencji drużynowej zadaniem uczniów było podawanie piłki nad głowami. W konkurencji indywidualnej, zadaniem uczestnika było w jak najszybszym czasie nawiną na patyk sznurek, na końcu którego znajdowała się słodka niespodzianka dla całej drużyny. W bieżącym roku po raz pierwszy, oprócz konkurencji sprawnościowych, pojawiły się zadania matematyczne, za które można było uzyskać dodatkowe punkty. Wszystkim konkurencjom towarzyszyły ogromne emocje i to zarówno wśród uczestników, jak i wśród przybyłych z uczniami opiekunów.

       Po zakończeniu zawodów dzieci wraz z opiekunami udali się na słodki poczęstunek. Rywalizacja między szkołami była zacięta, ostatecznie na podium znalazły się:

       1 m-ce Szkoła Podstawowa z Ińska

       2 m-ce Szkoła Podstawowa z Suchania

       3 m-ce Szkoła Podstawowa z Chociwla

       4 m-ce Szkoła Podstawowa z Marianowa

       Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali puchary, ufundowane przez Starostę Powiatu Stargardzkiego, oraz dyplomy i nagrody sportowe ufundowane przez dyrekcję naszej szkoły.

        Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał specjalny dyplom w formie książeczki z naszej frajdy. Cała impreza przebiegała w miłej atmosferze, a konkurencje rozgrywane były zgodnie z zasadą fair-play. Mamy nadzieję, że impreza wszystkim się podobała i można zaliczyć ją do udanych. Cieszymy się tym bardziej, że reprezentacja naszej szkoły, w końcu stanęła na podium i to na najwyższym. No cóż do zobaczenia za rok.

                                                                                                                                

       Agnieszka Kliś- Seroczyńska

       Agnieszka Delik

       Agnieszka Kościelecka

        

     • TYDZIEŃ ZE SPORTEM
      • TYDZIEŃ ZE SPORTEM

      • W dniu 11 czerwca tanecznym krokiem rozpoczęła się III edycja imprezy „Tydzień że Sportem”. Podczas długich przerw dziewczęta z Młodzieżowej Rady w Ińsku zachęcały do wspólnego zatańczenia prostego układu. Zabawa była udana, a poruszać się w rytm muzyki mógł każdy.

       Dnia 12 czerwca gościliśmy Olimpijczyka, zawodnika reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej p. Marcina Wikę wraz z małżonką Anną – dwukrotną Mistrzynię Polski w Piłce Plażowej. Podczas spotkania oprócz pytań do naszych gości, nie zabrakło również sprawdzianu sprawnościowego – oczywiście z piłki siatkowej.

       Dziękujemy za spotkanie i miło spędzony czas.

       Tekst: K. Muż

       Foto: K. Skonieczko

     • Konkurs matematyczny
      • Konkurs matematyczny

      • W dniu 13.06.2018 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny "Jeden z dziesięciu" zorganizowany przez nauczycielki matematyki Renatę Jędrek i Ewelinę Szewczonek. Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych, popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, przygotowanie do wystąpień przed publicznością oraz stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji. Do konkursu przystąpili uczniowie klas czwartych. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania podczas dwóch rund. Przystępując do gry, każdy zawodnik otrzymał trzy szanse. Nieprawidłowe odpowiedzi w I etapie równały się utracie szans. W wyniku tego siedmioro uczniów zostało wyeliminowanych z gry. Do II etapu zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy zachowali szanse. Zawodnicy w tej rundzie otrzymali komplet nowych szans. Spośród wszystkich uczestników konkursu najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce wywalczył Adrian Górski z 4b II miejsce zajęła Hania Przepiórska z 4a III miejsce zajęła Martyna Słoma z 4a. Poziom konkursu był wysoki, wszyscy uczestnicy bronili swoich szans i dzielnie walczyli. Wszyscy uczestnicy otrzymali pysznego "Grześka" a laureaci dodatkowo dyplomy i nagrody. Konkurs potwierdza cytat Glenna Domana: „Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.” 
       Więc bawmy się z naszymi uczniami!