• Wyjazd do Berlina

• 11 września 2017 r. uczniowie z naszej szkoły wyjechali do Berlina na wymianę uczniowską do Hugo-Gauding Schule. Na pięciodniowej wycieczce nasi uczniowie poznali historię Berlina oraz szkołę, z którą współpracujemy. Po zakwaterowaniu się w Ufa-Fabrik wspólnie poszliśmy na tradycyjną przekąskę turecką - kebab. Następnie uczniowie z Berlina pokazli nam swoją drogę do szkoły. W godzinach popołudniowych zobaczyliśmy lotnisko Tempelhof - jest to miejsce szczególnie ważne dla Berlińczyków. We wtorek wybraliśmy się do szkoły a tam razem gotowaliśmy. Po obiedzie odwiedziliśmy centrum Berlina a w tym galerie z najdroższymi markami na świecie. Tego samego dnia byliśmy również pod miejscem zamachu na targach świątecznych w 2016 r. Środa była bardzo aktywnym dniem. Podzielono nas na grupy, w których musieliśmy rozwiązywać zadania dzięki czemu poznaliśmy zakątki Berlina. Po grze terenowej poszliśmy do Bundestagu. W ostatni dzień wymiany poszliśmy do Muzeum Techniki, w którym spędziliśmy 2 godziny. Po tym mieliśmy czas dla siebie, a wieczorem wybraliśmy się wraz z nauczycielami na pożegnalne kręgle. Wyjazd bardzo nam się podobał, wróciliśmy pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że dalej będziemy razem współpracować.

Klaudia Tomza

Anita Dolińska