• V szkolny konkurs "Matematyka to co lubię"

•  7 marca odbył się V szkolny konkurs "Matematyka to co lubię". Konkurs organizowany jest dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs oficjalnie rozpoczęła Pani Wicedyrektor  Dorota Lemieszko, która przywitała wszystkich uczniów i zachęciła do angażowania się we wszystkie konkursy i akcje organizowane dla uczniów.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy Ia, IIb oraz III a, III b i III c. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie zadań otwartych.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w czasie apelu, który odbył się 12 marca.

Wyniki:

W klasach I

1 miejsce zajęła Nela Dec

2 miejsce zajął Filip Wrzeszcz

3 miejsce zajął Olaf Mazur i Wojciech Demko

W klasach II

1 miejsce zajął Franciszek Zimnicki

2 miejsce zajęła Sara Wójciak

3 miejsce zajął Borys Leśkiw

Wśród klas III

1 miejsce zajął Piotr Koronowski

2 miejsce zajęła Estera Huk

3 miejsce zajęła Julia Sikora oraz Robert Ziemiński

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie oraz gratuluję!

Justyna Adamska

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• 5 marca Chłopcy wybierali najsympatyczniejszą dziewczynę w danym roczniku. Samorząd Uczniowski nagrodził dziewczyny, które zdaniem chłopców zasługują na honorowy tytuł „najsympatyczniejszej koleżanki”:

w klasie 1 SP nagrodzono Okraszewską Wiktorię oraz Nelę Dec

w klasie 2 SP nagrodzono Dąbrowską Julię

w klasie 3 SP nagrodzono  Martynę Karbowską, Natalię Tomala oraz Weronikę Horak dziewczyny zdobyły taką samą liczbę punktów.

w klasie 4 SP nagrodzono Monikę Pułaską oraz Natalię Maranda

w klasie 5 SP nagrodzono Oliwię Karbowską

w klasie 6 SP nagrodzona została Martyna Sikora

w klasie 7 SP nagrodzona została Marlena Szczerba

w klasie 2 GP nagrodzono Nikolę Sajdak

w klasie 3 GP nagrodzona została Wiktoria Wydrowska

Serdecznie gratulujemy!

Justyna Adamska

• Projekt edukacyjny „Para buch…, czyli słów kilka o Kolei Dojazdowej w Ińsku”

• W październiku 2017r. nasza szkoła przystąpiła I edycji projektu Młodzi w Akcji zaproponowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Spośród trzech zaproponowanych działań wybraliśmy Taśmy przeszłości, w którym to projekcie postanowiliśmy dowiedzieć się o historii Kolei Dojazdowej w Ińsku (kolei wąskotorowej). Do pracy nad projektem zaangażowali się uczniowie, którzy m. in. są z rodzin byłych pracowników kolei dojazdowej. To pozwoliło nam na identyfikację z tematem zadania a i szybciej mogliśmy uzyskać wiele cennych informacji. Grupę projektową tworzyli: z klasy IIIB – Krzysztof Smal, z klasy IIA – Nikola Sajdak, Wiktoria Dec, Iza Czerwonka i Adam Furman, z klasy VIb – Roksana Trokielewicz i Michał Woźniak oraz z klasy Va – Jakub Cholewa i Piotr Demeniuk.

Nasze działania polegały na:

1. opracowaniu pytań do wywiadów ze świadkami historii - ustalenie listy osób, z którymi przeprowadzone zostaną wywiady (byli pracownicy, ich rodziny, władze miasta, mieszkańcy)

2. zbieraniu zdjęć, skanowanie, przeprowadzanie wywiadów (najtrudniejsze zadanie, bo czas był ograniczony)

3. pozyskiwaniu i opracowaniu eksponatów związanych z pracą na kolei (np. stare bilety, opaski, lampy, trąbki, czapki, mundury kolejarza itp.),

4. poszukiwaniu informacji o linii Stargardzkiej Kolei Dojazdowej w literaturze polskiej i niemieckiej, w tym wykorzystanie stron internetowych miłośników kolei wąskotorowej w Polsce i Niemczech,

7. opracowaniu pozyskanych informacji, przygotowanie wystawy i zorganizowanie prezentacji projektu z udziałem zaproszonych gości.

Podsumowanie projektu nastąpiło we wtorek 27 lutego 2018r. w Zespole Szkół w Ińsku. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli byli pracownicy KD w Ińsku, zastępca burmistrza oraz dyrekcja szkoły. W spotkaniu uczestniczyła również klasa IIA gimnazjum razem z wychowawczynią.

Podczas godzinnego spotkania przedstawiliśmy krótką historię powstania kolei wąskotorowych na Pomorzu Zachodnim pod koniec XIX wieku, następnie obejrzeliśmy film z wykorzystaniem zdjęć naszych kolejarzy. Kuratorem przygotowanej wystawy zebranych "eksponatów" i zdjęć był Krzysiek wspomagany przez opiekuna. Nasi honorowi goście otrzymali płytki CD z prezentowanym filmem jako pamiątkę spotkania. Pan burmistrz zabierając głos odniósł się do planów budowy ścieżki rowerowej wzdłuż dawnej linii kolejowej oraz, że są już pozyskane środki na utworzenie w części budynku stacji  Izby Regionalnej poświęconej m.in. kolei dojazdowej. Panowie kolejarze podziękowali nam za zainteresowanie się "ciuchcią". Nasze spotkanie w miłej atmosferze zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez członków zespołu projektowego.

Opiekun grupy projektowej – Teresa Furman