• Lekcja przyrody w lesie

•      18 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 1a, 2a, 3a, 3b i 3c wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Ziemska, które należy do Leśnictwa Ińsko. Uczniowie uczestniczyli w „żywej” lekcji przyrody.

Był piękny, słoneczny dzień. Podróż odbyliśmy autobusami. Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak należy zachowywać się w lesie. Na miejscu przywitali nas pracownicy, z którymi odbyliśmy spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wiosną zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu, roślinność             i zwierzęta występujące w jego warstwach. Niezwykłym doświadczeniem dla dzieci było zasadzenie sadzonek drzewa lipy i dębu w ramach akcji „1000 drzew na minutę”.

Na odpoczynek udaliśmy się w wyznaczone miejsce, na którym czekało na nas przygotowane ognisko. Każdy z nas zjadł ze smakiem przygotowane kanapki i upieczoną przez siebie kiełbaskę. Mogliśmy się wspólnie pobawić, wejść na wieżę widokową i obserwować z niej przepiękny widok na okolicę oraz podziwiać pływające po rozlewisku łabędzie i kaczki. Na zakończenie naszego pobytu każde dziecko otrzymało certyfikat oraz upominek.

Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.

Wychowawcy klas I - III

• Rajd

• 14 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły byli na rajdzie organizowanym przez panią Teresę Furman i Małgorzatę Szarłan-Igielską. Celem rajdu był podziemny Szczecin. Zwiedziliśmy największy schron cywilny w Polsce z okresu II wojny światowej. Wejście do schronu znajduje się pod głównym dworcem kolejowym. Uczniowie przeszli trasą turystyczną „II wojna światowa”. Przewodnik przedstawił życie cywilów w schronie podczas nalotów.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe – Centrum Dialogu Przełomy, które znajduje się na Placu Solidarności. W muzeum tym przedstawiona jest historia naszego kraju w ostatnich dziesięcioleciach ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza Zachodniego. Jest to muzeum interaktywne co bardzo zainteresowało uczestników rajdu.

Po tak dużych emocjach związanych ze zwiedzaniem podziemnego Szczecina uczniowie relaksowali się spacerując trasą zamkową.

Małgorzata Szarłan-Igielska

• LEKCJA OTWARTA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

• Dnia 12 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli XVIII LO w Szczecinie, uczennice Martynę, Zuzannę i Wiktorię oraz opiekunów p. W. Kobzdej i p. T. Kławsiuć. Podczas 2 godzinnego spotkania odbyła się lekcja otwarta z wychowania fizycznego, którą poprowadził trener UKS „OSIEMNASTKA” p. Tomasz Kławsiuć. Po aktywnej lekcji uczniowie wysłuchali prezentacji na temat działalności XVIII LO, prezentując profile szkoły i zachęcając uczniów do wzięcia udziału w dniach otwartych szkoły. W tak miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było się pożegnać. Na koniec spotkania dyrektor szkoły p. Jolanta Dziemiańczyk podsumowała spotkanie i wręczyła podziękowania. Dziękujemy za ciekawą lekcję wychowania fizycznego i przyjazd do naszej szkoły. Organizatorem spotkania była p. K. Muż.

Tekst i foto: K. Muż

• KONKURS ŻYWIENIOWY

• Dnia  11 kwietnia  2018r. w Zespole Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie odbył się X Międzyszkolny Konkurs Żywieniowy dla szkół gimnazjalnych. Tematem przewodnim były „Oblicza wegetarianizmu”.  Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać quiz, przygotować potrawy oraz zaaranżować stół.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Piątkowska Amelia, Przepiórska Wiktoria, Pańczyk Wiktoria i Skonieczko Karolina. Opiekunem drużyny była p. Anna Demeniuk.  Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dolicach. Nasza drużyna zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy.

Tekst i foto: Anna Demeniuk

• Zajęcia otwarte

• Dnia 6 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte na sali gimnastycznej z rodzicami i uczniami klasy 7b.

Spotkanie pod hasłem:

„Bawią się znakomicie, dzieci i rodzice”

Celem spotkania było:

• pogłębianie więzi emocjonalnych między dziećmi a rodzicami,
              • kształtowanie umiejętności „zdrowej” rywalizacji,
              • integrowanie zespołu klasowego.

Dwugodzinne rozgrywki składały się z dwóch części: sportowej i  techniczno-naukowej.

Serdecznie dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie i świetną zabawę!

Wychowawca klasy 7b: Justyna Adamska