• Mamy Mistrza Ortografii!

• W czwartek 24 maja w SP nr 9 w Stargardzie odbył się XIX Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Stargardzkiej. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Lorek z kl. IIA oraz Wiktoria Trembowska z kl. IIIB. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z lukami oraz na napisaniu dyktanda. W klasyfikacji końcowej poszło nam rewelacyjnie. Wiktoria Lorek uzyskała tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Stargardzkiej klas II gimnazjum, a nasza szkoła uzyskała tytuł Gimnazjalnych Wicemistrzów Ortografii Ziemi Stargardzkiej. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

• Dni Patrona Szkoły Podstawowej

•       Przygotowania do obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej trwały przez cały kwiecień.  Uczniowie wszystkich klas SP wykonywali określone zadania: plastyczne, muzyczne, przygotowywali recytacje wierszy, wykonywali komiksy w oparciu o lekturę „Kamienie na szaniec” i in.

W czwartek 10 maja 2018r. nastąpiło podsumowanie działań. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Panią Cecylię Judek – st. kustosza i sekretarza naukowego Książnicy Pomorskiej, która przedstawiła uczniom klas IV-VII postać K.K.Baczyńskiego jako poetę pokolenia Kolumbów.  Nasz gość kilka dni wcześniej otrzymał tytuł Bibliotekarza Roku 2017!

Natomiast dla klas młodszych prezentację o patronie szkoły przygotowały i przedstawiły uczennice klasy VII b: Gabriela Rachtan i Weronika Perlach.

Upominkami nagrodzone zostały osoby uczestniczące w konkursach:

1. Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

• Katarzyna Gawlik – kl. III B GP
              • Nikola Żelisko – kl. II A GP
              • R. Słoma – kl. VIb
              • Aleksandra Kusz – kl. Va

2. Wiedzy o życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego

• kl. IV – Zuzanna Baranowska i Martyna Słoma
              • kl. V–VI – Rafał Słoma i Piotr Demeniuk
              • kl. VII – Weronika Perlach i Marlena Szczerba

3. Komiks w oparciu o lekturę „Kamienie na szaniec”

• Maja Dawidowicz
              • Damian Huk
              • Kuba Zinko
              • Sylwia Żytniak – wszyscy z kl. VIIB

4. Konkurs plastyczny – portret patrona

kl. IV – Martyna Słoma, Marcel Tokarz, Piotr Żytniak

kl. VI – Martyna Sikora, Hubert Łoński, Marcin Tybulewicz

5. Konkurs plastyczny Kleksografia dla klas O – III – upominki otrzymali wszyscy uczniowie.

Na apelu zostały zaprezentowane wyróżnione prace konkursowe, wystawa stała o patronie oraz recytacja wierszy i piosenek z okresu II wojny światowej w wykonaniu uczniów klas IV-VII.

Dziękujemy Dyrekcji szkoły za ufundowanie nagród wyróżnionym uczniom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Projektu o Patronie.

Agnieszka Grzegorczyk

Teresa  Furman

• Zawody

• Zawody lekkoatletyczne w Chociwlu

Dnia 27 kwietnia  w Chociwlu odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach imprezy z okazji Dnia Olimpijczyka. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach: pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut oszczepem. Najlepiej spisała się Amelia Piątkowska, która zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą z wynikiem 8,3 m. Z dobrej strony pokazała się także Zuzia Ciesiółka, która wywalczyła brąz w rzucie oszczepem z wynikiem 16,2m. Blisko podium były także Wiktoria Wydrowska oraz Karolina Pętlak, które w swoich konkurencjach zajęły 4 miejsca.

Gratulujemy zawodnikom sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

opiekun Jarek Drozd

• Zajęcia otwarte

•       Dnia 23 kwietnia o godzinie 16.00, odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli rodzice i dzieci z klas I- III. Tematem zajęć było udzielanie pierwszej pomocy. Niestety frekwencja nie dopisała. Mimo tego przybyli rodzice wraz z dziećmi aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Zajęcia składały się z kilku etapów. W pierwszej części wszyscy uczestnicy zajęć i nauczyciele z klas I-III obejrzeli krótki film instruktażowy . Następnie wspólnie omówiliśmy etapy postępowania w przypadku udzielania pierwszej pomocy. Najciekawsza była jednak część kolejna, podczas której rodzice i dzieci ćwiczyli praktycznie pozycję boczną bezpieczną oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Podsumowaniem zajęć był test wiedzy, który wszyscy zdali bezbłędnie.

Dziękujemy przybyłym na zajęcia rodzicom i dzieciom.

Zajęcia prowadziła Agnieszka Kliś- Seroczyńska

przy pomocy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej