• Jasełka

•      21 grudnia 2018, jak co roku, w naszej szkole z bożenarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klasy IIIa i IVa, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili scenę narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie,  pasterze i dzieci ze wszystkich kontynentów.  Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Piątkowskiej i księdza Adama Pałysa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.

Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawienie. Te jasełka będę zapamiętane przez wszystkich, a kolejne już za rok.

Wych. kl. IIIa

Małgorzata Marzycka

• Uwaga!

• Na prośbę uczestników II Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego Oldbojów rozgrywki zostają przeniesione na 5.01.2019 roku.

• Akcja "Razem na Święta"

•        Uczniowie Zespołu Szkół w Ińsku włączyli się w ogólnopolską akcję „Razem na Święta”. W przedświątecznym czasie szkolny wolontariat zaangażował się w działania których celem jest niesienie pomocy innym.Pomaganie jest fajne! ​​​​​​​

• TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W ZS W IŃSKU

•          Tegoroczny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego rozstrzygnięty.

Po ponad 3 godzinnej rywalizacji dziewcząt i chłopców wyłoniono zwycięzców. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła M. Kalinowska, II-O. Strycharczyk, III- M. Szczerba.
              Wśród chłopców I miejsce zajął K. Błażejewski, II- P. Milczarek, III-R. Marzycki, IV-P. Horak.

Zwycięzcy otrzymali z rąk wicedyrektor p. D. Lemieszko medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowała dyrekcja ZS w Ińsku.
                       Warto zaznaczyć, że w tym roku turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, albowiem wzięło w nim udział 64 zawodników.
              Gratulujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

Foto: O. Strycharczyk, W.Bujna A. Demeniuk

Tekst. K. Muż

• Mikołajki w naszej szkole

• ​​​​​​​      W czwartek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi aniołkami. Jak co roku byliśmy zaintrygowani niecodziennym wyglądem osoby przemierzającej szkolne korytarze. Mikołaj ze swoją świtą  odwiedził przedszkolaków i uczniów. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał słodkości. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

z opiekunami

• Zbiórka karmy dla zwierząt

• Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę karmy dla psów i kotów,  które przebywają w schronisku. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ich życia, ma duże znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk. Zebrana karma (sucha i mokra), przysmaki i poduszka zostały 6 grudnia zawiezione do schroniska zwierząt w Stargardzie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski z opiekunami

• Zajęcia biblioteczne w Książnicy

• 6 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w Książnicy Stargardzkiej.

Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, czym zajmują się poszczególne działy. Zapoznały się z historią Św. Mikołaja oraz wzięły udział w zabawach.

• Dzień Bohatera

•       Bohaterowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka a zwłaszcza postaci bajkowe sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego 30 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Bohatera.

W tym  dniu uczniowie klas I – III  przybyli do szkoły przebrani za swoich bohaterów. Byli wśród nich postaci z bajek ale także piłkarze, policjanci, strażacy  i żołnierze. Piękne stroje spowodowały zagłębienie się w świat fantasy, magii i czarów zwłaszcza, że na ten dzień uczniowie przygotowali też zabawy i wróżby andrzejkowe.

Małgorzata Marzycka

Irena Andrusieczko-Burda