• Bezpieczne ferie

• Dnia 24.01.2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu związanym z bezpieczeństwem podczas ferii. Na spotkaniu p. Maciej Ruciński - ratownik WOPR oraz uczennica Nikola Żelisko - młodszy ratownik, przedstawili najważniejsze zasady zachowania się na zamarzniętym akwenie wodnym m. in. jak należy ostrożnie wchodzić na lód, w jaki sposób pomóc osobie po załamaniu się lodu i wezwać służby ratownicze.

Wychowawcy klas otrzymali broszurki inormacyjne, które przekazali swoim uczniom.

Ważne inormacje przekazane przez p. Maćka na pewno przydadzą się każdemu z nas, albowiem, nie wiemy kiedy i gdzie będziemy musieli pomóc albo sami będziemy tej pomocy potrzebowali.

Życzymy wzystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom bezpiecny ferii.

Spotkanie zorganizowała p. Katarzyna Muż.

• Bal karnawałowy

• Dnia 23 stycznia odbył się bal karnawałowy dla klas I- III oraz grupy 6- latków. Bal rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał do 11.00. W tym roku prowadzące bal zdecydowały o wyborze 10 osób, które za swoje przebranie otrzymają nagrodę. Komisja oceniająca brała pod uwagę pomysłowość oraz własnoręczne wykonanie stroju. Wybór najciekawszego okazał się nie lada problemem dla komisji oceniającej, której przewodziła pani v-ce dyrektor Dorota Lemieszko. Ostatecznie po długiej naradzie nagrodzono dziesięć najciekawszych stroi. Wśród wybranych był strój Czerwonego Kapturka, szafka nocna, Pipi, pirat, wróżka, papuga.  Oprócz nagród indywidualnych, nagrodzono wszystkie klasy słodyczami i przyborami szkolnymi. Karnawał to czas zabawy, zatem podczas balu nie zabrakło konkursu tanecznego.  Dzieci miały zatańczyć w parach wykorzystując baloniki. Tu znowu pojawił się problem, gdyż pary tańczyły doskonale i trudno było wybrać tę najlepiej i najsprytniej tańczącą.  Dzieci wzięły również udział w konkursie ,,rzut do celu”, ,, kto pierwszy poda balonik”. Najwięcej jednak radości sprawił uczniom konkurs z krzesełkami. Wszyscy głośno dopingowali i ostatecznie konkurencję wygrała uczennica klasy II. Oczywiście bal nie mógł obyć się bez wyboru najlepszych tancerzy. Wśród najlepiej tańczących znalazł się m.in. Staś Stawinoga, Klaudia i Kinga Gębczyńskie, Bartek Sikorski. Wszyscy uczestnicy balu  zgodnie bawili się przy skocznej, dyskotekowej muzyce. Cały bal przebiegał w miłej, wesołej i tanecznej atmosferze. Zabawa była wyśmienita. Zobaczymy jak będzie za rok.

Organizatorki

Agnieszka Kliś- Seroczyńska

Agnieszka Delik

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

•       22 stycznia w kinie „Morena” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości uczniowie z kl. Ia, Ib,IIa i IIIa przygotowali i zaprezentowali program artystyczny pod kierunkiem swoich pań. Dzieci poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Nie zabrakło także życzeń, tym razem wyśpiewanych i skierowanych do najbliższych. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Wzruszeń nie było końca, w niejednych oczach widać było radość i szczęście.

Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu.

Wychowawcy klas I - III

• Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów

• 5 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół w Ińsku odbył się II Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Olbojów.

I miejsce – Damian Smoliński

II miejsce – Mariusz Delik

III miejsce – Wojciech Kliś

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za fajną zabawę i zapraszamy już za rok.