• Program ERASMUS+

• Opis projektu

OPIS PROJEKTU

Tytuł: Innowacyjne narzędzia do kreowania multimedialnych materiałów edukacyjnych

Innovative tools for creating multimedia educational materials

Czas realizacji: 1.07.2018 – 30.06.2019

Projekt finansowany w ramach programu POW ER w kwocie 92 522,56 zł

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji naszych nauczycieli w zakresie tworzenia i wykorzystania dostępnych i przede wszystkim  darmowych internetowych narzędzi multimedialnych. Chcemy również wzmocnić przekonanie o konieczności nauki języków obcych, głównie języka angielskiego, który staje się podstawowym językiem w komunikacji międzynarodowej.

Projekt dotyczy udziału 12 nauczycieli w trzech szkoleniach ICT w Portugalii. Grupa zarządzająca projektem składa się z trzech osób:

- dyrektor szkoły p.Jolanta Dziemiańczyk

- koordynator projektu p.Zofia Madej

- pomoc koordynatora p. Małgorzata Tomkowiak-Tomoń

Po analizie bieżących potrzeb szkoły i odwołaniu się do koncepcji funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkół na lata 2015-2020 w zespole powołanym do zarządzania projektem zdecydowałyśmy, że wybór nauczycieli zdeterminowany zostanie koniecznością poprawy jakości nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Nauczycieli tych przedmiotów chcemy przeszkolić w pierwszej kolejności. Nauczyciele zostali podzieleni na trzy grupy:

- I grupa: nauczyciele nauczania początkowego

- II grupa: nauczyciele matematyki i przyrody w klasach IV-VI

-III grupa: nauczyciele matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii w klasach VII-VIII i gimnazjum

Każda z grup liczy 4 osoby i w każdej grupie jest jedna osoba posługująca się płynnie językiem angielskim.

Wszystkie trzy szkolenia odbywają się w Portugalii w następujących terminach:

- 27-31.08.2018 - III grupa – udział w szkoleniu: ICT and free Web Tools in Education – another way to teach and learn

- 3-8.03.2019 – I grupa – udział w szkoleniu : EUROPEANS SHARING VIEWS – making sense of the world through multimedia

- 20-24.05.2019 – II grupa – udział w szkoleniu: ICT and free Web Tools in Education – another way to teach and learn

Szkolenia przygotowane zostały przez portugalską instytucję edukacyjną Almadaforma

www.europe.almadaforma.net

koordynator projektu Zofia Madej