• Program ERASMUS+

• Lekcja języka niemieckiego

LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 11 października uczniowie klasy VIIIa/b wykonywali sałatki. Klasy zostały podzielone na siedem  grup z których każda robiła inny rodzaj sałatki. Grupa pierwsza, w której skład wchodziły trzy dziewczyny wykonały pyszną grecką sałatkę. Grupa druga, w której byli sami chłopcy zaprezentowali sałatkę z makaronem, kurczakiem i majonezem. W grupie czwartej powstała sałatka owocowa z dodatkiem bitej śmietany. Grupa czwarta pokusiła się o przyrządzenie sałatki gyros, grupa piąta zrobiła sałatkę z kurczakiem .Pozostałe grupy wykonały projekt graficzny. Wszystkie wykonane sałatki zostały skonsumowane przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. W czasie robienia sałatek, każdy nagrywał proces powstawania swoich sałatek. Po obrobieniu nagrania każda grupa przedstawiła swoje dzieło. Każde nagranie było oryginalne i zawierało element śmiesznych momentów. Chcąc przedstawić swoje dzieła innym klasom, zaprosiliśmy panią Zofię Madej z klasą na prezentację naszych nagrań . Każda z grup nauczyła się dobrej zabawy związanej z przyrządzaniem jedzenia. Dziękujemy Pani Małgorzacie Tomoń za pomoc uczniom i wielkie zaangażowanie się w projekt.

Notatkę sporządziła Oliwia Strycharczyk klasa VIIIb

Filmy: