• Aktualności

     • LEKCJA OTWARTA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
      • LEKCJA OTWARTA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

      • Dnia 12 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli XVIII LO w Szczecinie, uczennice Martynę, Zuzannę i Wiktorię oraz opiekunów p. W. Kobzdej i p. T. Kławsiuć. Podczas 2 godzinnego spotkania odbyła się lekcja otwarta z wychowania fizycznego, którą poprowadził trener UKS „OSIEMNASTKA” p. Tomasz Kławsiuć. Po aktywnej lekcji uczniowie wysłuchali prezentacji na temat działalności XVIII LO, prezentując profile szkoły i zachęcając uczniów do wzięcia udziału w dniach otwartych szkoły. W tak miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było się pożegnać. Na koniec spotkania dyrektor szkoły p. Jolanta Dziemiańczyk podsumowała spotkanie i wręczyła podziękowania. Dziękujemy za ciekawą lekcję wychowania fizycznego i przyjazd do naszej szkoły. Organizatorem spotkania była p. K. Muż.

       Tekst i foto: K. Muż

        

     • KONKURS ŻYWIENIOWY
      • KONKURS ŻYWIENIOWY

      • Dnia  11 kwietnia  2018r. w Zespole Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie odbył się X Międzyszkolny Konkurs Żywieniowy dla szkół gimnazjalnych. Tematem przewodnim były „Oblicza wegetarianizmu”.  Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać quiz, przygotować potrawy oraz zaaranżować stół.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Piątkowska Amelia, Przepiórska Wiktoria, Pańczyk Wiktoria i Skonieczko Karolina. Opiekunem drużyny była p. Anna Demeniuk.  Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dolicach. Nasza drużyna zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy.

       Tekst i foto: Anna Demeniuk

      • Zajęcia otwarte

      • Dnia 6 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte na sali gimnastycznej z rodzicami i uczniami klasy 7b.

       Spotkanie pod hasłem:

       „Bawią się znakomicie, dzieci i rodzice”

       Celem spotkania było:

       • pogłębianie więzi emocjonalnych między dziećmi a rodzicami,
       • kształtowanie umiejętności „zdrowej” rywalizacji,
       • integrowanie zespołu klasowego.

       Dwugodzinne rozgrywki składały się z dwóch części: sportowej i  techniczno-naukowej.

       Serdecznie dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie i świetną zabawę!

        

       Wychowawca klasy 7b: Justyna Adamska

        

     • V szkolny konkurs "Matematyka to co lubię"
      • V szkolny konkurs "Matematyka to co lubię"

      •  7 marca odbył się V szkolny konkurs "Matematyka to co lubię". Konkurs organizowany jest dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Konkurs oficjalnie rozpoczęła Pani Wicedyrektor  Dorota Lemieszko, która przywitała wszystkich uczniów i zachęciła do angażowania się we wszystkie konkursy i akcje organizowane dla uczniów.

       W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy Ia, IIb oraz III a, III b i III c. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie zadań otwartych.

        

       Wyniki konkursu zostały ogłoszone w czasie apelu, który odbył się 12 marca.

        

       Wyniki:

        

       W klasach I 


       1 miejsce zajęła Nela Dec

       2 miejsce zajął Filip Wrzeszcz

       3 miejsce zajął Olaf Mazur i Wojciech Demko

        

       W klasach II


       1 miejsce zajął Franciszek Zimnicki

       2 miejsce zajęła Sara Wójciak

       3 miejsce zajął Borys Leśkiw

        

       Wśród klas III 

       1 miejsce zajął Piotr Koronowski

       2 miejsce zajęła Estera Huk

       3 miejsce zajęła Julia Sikora oraz Robert Ziemiński 

        

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

        

       Serdecznie dziękuję za zainteresowanie oraz gratuluję!

        

       Justyna Adamska

        

     • Dzień Kobiet w naszej szkole
      • Dzień Kobiet w naszej szkole

      • 5 marca Chłopcy wybierali najsympatyczniejszą dziewczynę w danym roczniku. Samorząd Uczniowski nagrodził dziewczyny, które zdaniem chłopców zasługują na honorowy tytuł „najsympatyczniejszej koleżanki”:


       w klasie 1 SP nagrodzono Okraszewską Wiktorię oraz Nelę Dec

       w klasie 2 SP nagrodzono Dąbrowską Julię

       w klasie 3 SP nagrodzono  Martynę Karbowską, Natalię Tomala oraz Weronikę Horak dziewczyny zdobyły taką samą liczbę punktów.

       w klasie 4 SP nagrodzono Monikę Pułaską oraz Natalię Maranda

       w klasie 5 SP nagrodzono Oliwię Karbowską

       w klasie 6 SP nagrodzona została Martyna Sikora

       w klasie 7 SP nagrodzona została Marlena Szczerba

       w klasie 2 GP nagrodzono Nikolę Sajdak

       w klasie 3 GP nagrodzona została Wiktoria Wydrowska

        

       Serdecznie gratulujemy! 

        

       Justyna Adamska

        

     • Projekt edukacyjny „Para buch…, czyli słów kilka o Kolei Dojazdowej w Ińsku”
      • Projekt edukacyjny „Para buch…, czyli słów kilka o Kolei Dojazdowej w Ińsku”

      • W październiku 2017r. nasza szkoła przystąpiła I edycji projektu Młodzi w Akcji zaproponowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Spośród trzech zaproponowanych działań wybraliśmy Taśmy przeszłości, w którym to projekcie postanowiliśmy dowiedzieć się o historii Kolei Dojazdowej w Ińsku (kolei wąskotorowej). Do pracy nad projektem zaangażowali się uczniowie, którzy m. in. są z rodzin byłych pracowników kolei dojazdowej. To pozwoliło nam na identyfikację z tematem zadania a i szybciej mogliśmy uzyskać wiele cennych informacji. Grupę projektową tworzyli: z klasy IIIB – Krzysztof Smal, z klasy IIA – Nikola Sajdak, Wiktoria Dec, Iza Czerwonka i Adam Furman, z klasy VIb – Roksana Trokielewicz i Michał Woźniak oraz z klasy Va – Jakub Cholewa i Piotr Demeniuk.

       Nasze działania polegały na:

       1. opracowaniu pytań do wywiadów ze świadkami historii - ustalenie listy osób, z którymi przeprowadzone zostaną wywiady (byli pracownicy, ich rodziny, władze miasta, mieszkańcy)

       2. zbieraniu zdjęć, skanowanie, przeprowadzanie wywiadów (najtrudniejsze zadanie, bo czas był ograniczony)

       3. pozyskiwaniu i opracowaniu eksponatów związanych z pracą na kolei (np. stare bilety, opaski, lampy, trąbki, czapki, mundury kolejarza itp.),

       4. poszukiwaniu informacji o linii Stargardzkiej Kolei Dojazdowej w literaturze polskiej i niemieckiej, w tym wykorzystanie stron internetowych miłośników kolei wąskotorowej w Polsce i Niemczech,

       7. opracowaniu pozyskanych informacji, przygotowanie wystawy i zorganizowanie prezentacji projektu z udziałem zaproszonych gości.

       Podsumowanie projektu nastąpiło we wtorek 27 lutego 2018r. w Zespole Szkół w Ińsku. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli byli pracownicy KD w Ińsku, zastępca burmistrza oraz dyrekcja szkoły. W spotkaniu uczestniczyła również klasa IIA gimnazjum razem z wychowawczynią.

       Podczas godzinnego spotkania przedstawiliśmy krótką historię powstania kolei wąskotorowych na Pomorzu Zachodnim pod koniec XIX wieku, następnie obejrzeliśmy film z wykorzystaniem zdjęć naszych kolejarzy. Kuratorem przygotowanej wystawy zebranych "eksponatów" i zdjęć był Krzysiek wspomagany przez opiekuna. Nasi honorowi goście otrzymali płytki CD z prezentowanym filmem jako pamiątkę spotkania. Pan burmistrz zabierając głos odniósł się do planów budowy ścieżki rowerowej wzdłuż dawnej linii kolejowej oraz, że są już pozyskane środki na utworzenie w części budynku stacji  Izby Regionalnej poświęconej m.in. kolei dojazdowej. Panowie kolejarze podziękowali nam za zainteresowanie się "ciuchcią". Nasze spotkanie w miłej atmosferze zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez członków zespołu projektowego.

       Opiekun grupy projektowej – Teresa Furman

     • I Międzyszkolny Konkurs Szare Szeregi w historii i literaturze
      • I Międzyszkolny Konkurs Szare Szeregi w historii i literaturze

      • W środę, 21 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Szare Szeregi w historii i literaturze. Nasze zaproszenie przyjęły szkoły z Dobrzan i Suchania. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy historycznej dotyczącej historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem działalności Szarych Szeregów w oparciu o lekturę „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Konkurs był również  pobudzeniem zainteresowania uczniów historią najnowszą Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIA gimnazjum: Wiktoria, Adam, Joachim i Wojtek. Konkurs ten jest elementem programu BohaterOn, do którego przystąpiła nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym. 

       Konkurs składał się z dwóch etapów. Na początku uczniowie rozwiązywali indywidualnie test wiedzy, a następnie już jako drużyna rozwiązywali przygotowane zadania: krzyżówkę tematyczną, charakteryzowali bohaterów Kamieni na szaniec, uzupełniali schemat Polskiego Państwa Podziemnego, musieli wykazać się znajomością pieśni powstańczych czy umiejętnością analizy wierszy K.K. Baczyńskiego. Podczas zadania praktycznego musieli prawidłowo namalować symbol Polski Walczącej, czy też rzucać woreczkiem do celu!

       Byliśmy bardzo gościnni, bo ostatecznie po podliczeniu punktów zmagania wygrała drużyna uczniów z Suchania, której opiekunem była Pani Grażyna Barszcz, II miejsce zajęła drużyna z Dobrzan - opiekunem Pani Małgorzata Jóźwik, a trzecie nasza drużyna. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali upominki i nagrody indywidualne ufundowane przez Dyrekcję szkoły i organizatora konkursu.

       Forma konkursu spodobała się uczestnikom i opiekunom, i już zapowiedzieli, że chcieliby się spotkać w roku następnym. Tak więc do miłego zobaczenia podczas II edycji Konkursu.

       Organizator konkursu: Teresa Furman

     • Walentynki
      • Walentynki

      • Dnia 14.02.2018 na terenie szkoły odbyła się sprzedaż muffinek walentynkowych, samodzielnie przygotowanych przez uczniów klasy IIIB gimnazjum. W przygotowania zaangażowała się cała klasa, lecz przez chorobę, która zmogła wielu z nas, w środę musieliśmy poradzić sobie w mniejszym składzie. Dzień wcześniej upiekliśmy ponad 100 muffinek. Okazało się, że już podczas pierwszej przerwy sprzedaliśmy wszystko. Klasa niesamowicie się zgrała przy robieniu "muffinów awaryjnych". Krótko mówiąc robiliśmy na bieżąco, często na zamówienie klas. Dodatkowo dla młodszych uczniów przygotowane zostały specjalne opowieści walentynkowe, które przybliżyły im ten Dzień.

       Muffinki miały na celu osłodzić nam Dzień Zakochanych, więc mamy nadzieję, że przypadła do gustu taka forma tego dnia, a my jako klasa odnieśliśmy sukces!

       Dziękujemy!

                                                                                                                      Klasa IIIB na czele gospodarzem i wychowawcą!