• Aktualności

      • Zakończenie roku

      • W piątek 22 czerwca o godz. 10.00 oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Był to rok wielkich zmian i wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Na uroczystości obecni byłi włodarze miasta: burmistrz Ińska p. Jacek Liwak, ks. dziekan Jarosław Dobrosz, Radni miejscy, p. prof. Maria Czerepaniak-Walczak, zaproszeni goście oraz kadra pedagogiczna, uczniowie i ich rodzice. Rozdaliśmy wiele nagród i pożegnaliśmy kolejny rocznik gimnazjalistów. Życzymy wszystkim słonecznych wakacji, aktywneg wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły 3 września.

     • SPORTOWA FRAJDA- IŃSKO 14 czerwca 2018 r.
      • SPORTOWA FRAJDA- IŃSKO 14 czerwca 2018 r.

      •  

       14 czerwca w naszej szkole odbyły się po raz trzeci międzyszkolne zawody sportowe dla klas I-III ,,Sportowa frajda”.  W bieżącym roku impreza została połączona z obchodami w naszej szkole Dni Olimpijczyka. Na tegoroczne zawody zaproszenie przyjęły szkoły z Suchania, Chociwla i Marianowa. Zanim rozpoczęły się sportowe zmagania między szkołami, reprezentacje szkół zostały uroczyście wprowadzone na dziedziniec szkolny. Dyrektor Zespołu Szkół w Ińsku p. Jolanta Dziemiańczyk w swym przemówieniu powitała wszystkich gości i przedstawiła idee olimpijskie. Po części oficjalnej odbył się ceremoniał Dni Olimpijczyka: wciągnięcie flagi olimpijskiej oraz zapalenie znicza. Następnie na scenie w krótkiej części artystycznej zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Po uroczystości rozpoczęły się oczekiwane przez wszystkich zmagania sportowe, które oficjalnie otworzyła pani dyrektor J. Dziemiańczyk. No i rozpoczęła się zabawa, ale i rywalizacja. Dzieci konkurowały ze sobą w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii w konkurencjach drużynowych zmierzyli się przedstawiciele z klas I, klas II i klas III. Wśród zadań do wykonania był slalom z piłką lekarska, bieg w workach, przechodzenie przez szarfę, skoki na skakance itp. W drugiej kategorii odbyły się dwie konkurencje. Jedna dla całej reprezentacji szkoły oraz indywidualna dla jednego, wybranego uczestnika z danej szkoły. W konkurencji drużynowej zadaniem uczniów było podawanie piłki nad głowami. W konkurencji indywidualnej, zadaniem uczestnika było w jak najszybszym czasie nawiną na patyk sznurek, na końcu którego znajdowała się słodka niespodzianka dla całej drużyny. W bieżącym roku po raz pierwszy, oprócz konkurencji sprawnościowych, pojawiły się zadania matematyczne, za które można było uzyskać dodatkowe punkty. Wszystkim konkurencjom towarzyszyły ogromne emocje i to zarówno wśród uczestników, jak i wśród przybyłych z uczniami opiekunów.

       Po zakończeniu zawodów dzieci wraz z opiekunami udali się na słodki poczęstunek. Rywalizacja między szkołami była zacięta, ostatecznie na podium znalazły się:

       1 m-ce Szkoła Podstawowa z Ińska

       2 m-ce Szkoła Podstawowa z Suchania

       3 m-ce Szkoła Podstawowa z Chociwla

       4 m-ce Szkoła Podstawowa z Marianowa

       Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali puchary, ufundowane przez Starostę Powiatu Stargardzkiego, oraz dyplomy i nagrody sportowe ufundowane przez dyrekcję naszej szkoły.

        Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał specjalny dyplom w formie książeczki z naszej frajdy. Cała impreza przebiegała w miłej atmosferze, a konkurencje rozgrywane były zgodnie z zasadą fair-play. Mamy nadzieję, że impreza wszystkim się podobała i można zaliczyć ją do udanych. Cieszymy się tym bardziej, że reprezentacja naszej szkoły, w końcu stanęła na podium i to na najwyższym. No cóż do zobaczenia za rok.

                                                                                                                                

       Agnieszka Kliś- Seroczyńska

       Agnieszka Delik

       Agnieszka Kościelecka

        

     • TYDZIEŃ ZE SPORTEM
      • TYDZIEŃ ZE SPORTEM

      • W dniu 11 czerwca tanecznym krokiem rozpoczęła się III edycja imprezy „Tydzień że Sportem”. Podczas długich przerw dziewczęta z Młodzieżowej Rady w Ińsku zachęcały do wspólnego zatańczenia prostego układu. Zabawa była udana, a poruszać się w rytm muzyki mógł każdy.

       Dnia 12 czerwca gościliśmy Olimpijczyka, zawodnika reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej p. Marcina Wikę wraz z małżonką Anną – dwukrotną Mistrzynię Polski w Piłce Plażowej. Podczas spotkania oprócz pytań do naszych gości, nie zabrakło również sprawdzianu sprawnościowego – oczywiście z piłki siatkowej.

       Dziękujemy za spotkanie i miło spędzony czas.

       Tekst: K. Muż

       Foto: K. Skonieczko

     • Konkurs matematyczny
      • Konkurs matematyczny

      • W dniu 13.06.2018 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny "Jeden z dziesięciu" zorganizowany przez nauczycielki matematyki Renatę Jędrek i Ewelinę Szewczonek. Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych, popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, przygotowanie do wystąpień przed publicznością oraz stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji. Do konkursu przystąpili uczniowie klas czwartych. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania podczas dwóch rund. Przystępując do gry, każdy zawodnik otrzymał trzy szanse. Nieprawidłowe odpowiedzi w I etapie równały się utracie szans. W wyniku tego siedmioro uczniów zostało wyeliminowanych z gry. Do II etapu zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy zachowali szanse. Zawodnicy w tej rundzie otrzymali komplet nowych szans. Spośród wszystkich uczestników konkursu najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce wywalczył Adrian Górski z 4b II miejsce zajęła Hania Przepiórska z 4a III miejsce zajęła Martyna Słoma z 4a. Poziom konkursu był wysoki, wszyscy uczestnicy bronili swoich szans i dzielnie walczyli. Wszyscy uczestnicy otrzymali pysznego "Grześka" a laureaci dodatkowo dyplomy i nagrody. Konkurs potwierdza cytat Glenna Domana: „Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.” 
       Więc bawmy się z naszymi uczniami! 

     • Wycieczka
      • Wycieczka

      • Dnia 5.06.2018r. klasa 1a i klasa 3c były na wycieczce w Parku Rozrywki Pomerania w Pyszce.

       Zabawa była przednia! Grupa nasza otrzymała nazwę Biedronki. Po przyjeździe na miejsce, przez 2 godziny uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji na terenie parku. Był to park linowy, dmuchane zamki, gokardy, kolejka Dragon, mini karuzele (na większe – niestety - byliśmy za mali). Następne dwie godziny spędziliśmy w Wiosce Wikingów, gdzie poznaliśmy historię i kuturę Wikingów. Uczestniczyliśmy w warsztatach, na których samodzielnie wykonaliśmy szmaciane laleczki, gliniane naczynia i najważniejsze – uczyliśmy się strzelać z łuku.

       Po tak wyczerpujących zajęciach, zjedliśmy pyszny obiadek i........nie, nie, nie....................... nie odpoczywaliśmy zbyt długo – udaliśmy się do hali zabaw, gdzie mogliśmy pokonywać różne tory przeszkód. Nawet Rodzice, mimo swoich „większych” kształtów, przeciskali się przez tunele i zjeżdżalnie.

       Oczywiście, nie zabrakło lodów, gofrów i pamiątek.

       Na koniec skorzystaliśmy z dmuchanego toru przeszkód, przejażdżki samochodzikami oraz kolejki Dragon.

       SZKODA, ŻE DZIEŃ JEST TAKI KRÓTKI, BO ENERGII STARCZYŁOBY NAM JESZCZE NA DUŻO WIĘCEJ ATRAKCJI !!!!!!!!

       Wycieczka była SUPER !!!!!!!

        

       Za wspólną zabawę dziękują wychowawczynie

       Agnieszka Delik i Agnieszka Kościelecka

        

     • Otwarta lekcja fizyki
      • Otwarta lekcja fizyki

      • w dniu 30.05.2018 roku odbyła się otwarta lekcja fizyki pod hasłem "Proste i tanie eksperymentowanie". Poprzez eksperymentowanie, uczniom łatwiej jest poznawać otaczający nas świat. Zajęcia przeprowadziła nauczycielka fizyki Ewelina Szewczonek, która zaprosiła do udziału uczniów z klas 3b i 3c wraz z wychowawczyniami oraz uczniów klasy 4b z nauczycielką matematyki p. Renatą Jędrek. Przygotowane eksperymenty można również wykonać wykorzystując produkty dostępne w każdym domu.  Zaprezentowane zostały następujące doświadczenia: „Tańczące rodzynki” , „Cytrynka z zapałkami”, "Lewitujące jajko"  czy „Ciecz nienewtonowska”.

       Uczniowie byli zachwyceni i próbowali zapamiętać ich wykonanie, aby móc je zaprezentować w domu, w czasie długiego weekendu. Dużą popularnością cieszyła się ciecz nienewtonowska, którą mogli sami sprawdzić jak zachowuje się, działając na nią raz dużą a raz małą siłą.

       Lekcja otwarta z fizyki pokazała, że jest to środowisko naukowe przyjazne dla ucznia. 

       Zdjęcia wykonała p. Agnieszka Kliś - Seroczyńka, notatka Ewelina Szewczonek

     • Wycieczka
      • Wycieczka

      • W ostatnim tygodniu maja (28-31V2018r.) klasa IIIB wraz z opiekunkami zawitała do Poznania. Zakwaterowani byliśmy w hostelu niedaleko Starego Miasta. Wieczorem udaliśmy się na spacer i krótki 'research' po stolicy Wielkopolski. Znaleźliśmy również czas na parę przyjemnych dla oka zdjęć. Spacerowaliśmy po Starym Rynku, przy okazji podziwiając fontanny związane z mitologią. Drugiego dnia postawiliśmy na wspólną zabawę m.in: laserowy paintball, poskakaliśmy w Jump Arenie oraz rozwiązywaliśmy zagadki w Escape Room. Relaksowaliśmy się na wieczornym spacerze po mieście. Trzeciego dnia, część z nas zawitała na Termy Maltańskie a pozostali podziwiali Palmiarnię Poznańską. Kończąc sportowe zmagania zawitaliśmy do parku linowego, gdzie kilkoro z nas mogło wykazać się umiejętnościami zręcznościowymi przechodząc średnią trasą na wysokości kilku metrów nad ziemią. Czwartego dnia nadszedł czas pożegnań z tym cudownym miastem, jak i czas kupowania pamiątek 'Last Minute'.

       Wycieczka nasza nie skupiała się tylko na zabawie i atrakcjach, miała również na celu przypieczętowanie wspólnie spędzonych dziesięciu lat w jednej grupie.

       Wielkie podziękowania dla Pań, które przeżyły z nami wspólnie ten czas!

                                                                                                                        SaŁ.

        

      • Mamy Mistrza Ortografii!

      • W czwartek 24 maja w SP nr 9 w Stargardzie odbył się XIX Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Stargardzkiej. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Lorek z kl. IIA oraz Wiktoria Trembowska z kl. IIIB. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z lukami oraz na napisaniu dyktanda. W klasyfikacji końcowej poszło nam rewelacyjnie. Wiktoria Lorek uzyskała tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Stargardzkiej klas II gimnazjum, a nasza szkoła uzyskała tytuł Gimnazjalnych Wicemistrzów Ortografii Ziemi Stargardzkiej. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Zajęcia otwarte
      • Zajęcia otwarte

      • Dnia 17 maja 2018r. w klasie 3a odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego.

       Jak zwykle na lekcji języka angielskiego uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach. Tym razem utrwalali nazwy poznanych sportów i doskonalili umiejętność zadawania pytań oraz odpowiedzi dotyczących swoich umiejętności.

       Po zabawie na powitanie bawiliśmy się w pamięć, wykorzystując do tego karty obrazkowe oraz wyrazowe. Następnie uczniowie odgrywali scenki i odgadywali, jaki sport potrafi uprawiać dana osoba. Nie obyło się również bez piosenki, podczas której dzieci mogły poćwiczyć. Ale zabawa to nie wszystko – czytanie i pisanie to bardzo ważne element, dlatego uczniowie musieli także popracować przy ławkach. Nie narzekali, gdyż dla nich nauka to sama przyjemność.

        

       Zajęcia prowadziła Agnieszka Kościelecka z pomocą Małgorzaty Piątkowskiej

     • Zajęcia otwarte z języka angielskiego w grupie "Smerfy"
      • Zajęcia otwarte z języka angielskiego w grupie "Smerfy"

      •             Dnia 11 maja 2018r. w grupie 6-latków odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego.

       Dzieci w młodszym wieku szkolnym uczą się języków obcych poprzez rymowanki, piosenki, gry i zabawy.

                   Na początku przywitaliśmy się piosenką „Hello”, pobawiliśmy się w kółeczku, powtarzając podstawowe czynności. Następnie, bawiąc się kartami obrazkowymi utrwalaliśmy nazwy zwierząt domowych oraz śpiewaliśmy piosenkę „I have a pet”. Dalsza część lekcji polegała na zabawie w naśladowanie czynności, jakie wykonują zwierzęta. Na koniec dzieci musiały posłuchać i połączyć zwierzę z czynnością, jednocześnie przypominając sobie kolory.

       Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Teraz, kiedy już mamy utrwalone zwierzęta domowe, możemy poznać dzikie zwierzęta.

        

       Zajęcia prowadziła Agnieszka Kościelecka

        

      • Dni Patrona Szkoły Podstawowej

      •       Przygotowania do obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej trwały przez cały kwiecień.  Uczniowie wszystkich klas SP wykonywali określone zadania: plastyczne, muzyczne, przygotowywali recytacje wierszy, wykonywali komiksy w oparciu o lekturę „Kamienie na szaniec” i in.

             W czwartek 10 maja 2018r. nastąpiło podsumowanie działań. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Panią Cecylię Judek – st. kustosza i sekretarza naukowego Książnicy Pomorskiej, która przedstawiła uczniom klas IV-VII postać K.K.Baczyńskiego jako poetę pokolenia Kolumbów.  Nasz gość kilka dni wcześniej otrzymał tytuł Bibliotekarza Roku 2017!

       Natomiast dla klas młodszych prezentację o patronie szkoły przygotowały i przedstawiły uczennice klasy VII b: Gabriela Rachtan i Weronika Perlach.

       Upominkami nagrodzone zostały osoby uczestniczące w konkursach:  

       1. Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

       • Katarzyna Gawlik – kl. III B GP
       • Nikola Żelisko – kl. II A GP
       • R. Słoma – kl. VIb
       • Aleksandra Kusz – kl. Va

       2. Wiedzy o życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego

       • kl. IV – Zuzanna Baranowska i Martyna Słoma
       • kl. V–VI – Rafał Słoma i Piotr Demeniuk
       • kl. VII – Weronika Perlach i Marlena Szczerba

       3. Komiks w oparciu o lekturę „Kamienie na szaniec”

       • Maja Dawidowicz
       • Damian Huk
       • Kuba Zinko
       • Sylwia Żytniak – wszyscy z kl. VIIB

       4. Konkurs plastyczny – portret patrona

       kl. IV – Martyna Słoma, Marcel Tokarz, Piotr Żytniak

       kl. VI – Martyna Sikora, Hubert Łoński, Marcin Tybulewicz

        

       5. Konkurs plastyczny Kleksografia dla klas O – III – upominki otrzymali wszyscy uczniowie.

        

              Na apelu zostały zaprezentowane wyróżnione prace konkursowe, wystawa stała o patronie oraz recytacja wierszy i piosenek z okresu II wojny światowej w wykonaniu uczniów klas IV-VII.

        

              Dziękujemy Dyrekcji szkoły za ufundowanie nagród wyróżnionym uczniom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Projektu o Patronie.

                                                                                                    

                                                                                                                 Agnieszka Grzegorczyk

                                                                                                                 Teresa  Furman