• Aktualności

      • Akcja "Rekord dla Niepodległej"

      • W piątek, 9 listopada 2018 r. nasza szkoła włączyła się w akcję "Rekord dla Niepodległej". W ramach świętownia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

      • Lekcja

      •  

       LEKCJA HISTORII W KLASACH 0 – III

              7 listopada 2018 roku uczniowie kl.IIIa pod kierunkiem wychowawcy przygotowali dla swoich młodszych kolegów lekcję historii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie wykorzystując pokaz multimedialny przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej i możliwość pielęgnowania polskich tradycji.

              Uczniowie z klas 0 – III z zainteresowaniem i w skupieniu oglądali i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Zwieńczeniem lekcji było wspólne odśpiewanie 4 zwrotek hymnu polskiego „Mazurka Dąbrowskiego”.

              Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w Wolnej Polsce.

        

                                                                                                              Wychowaca kl.IIIa

                                                                                                           Małgorzata Marzycka

        

        

      • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

      • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym, odbyły się 29.10.2018r. w Stargardzie. Naszą szkołę reprezentowali Kacper Błażejewski oraz Wiktor Tomczyk. W imprezie udział wzięło aż 10 szkół. Nasi chłopcy walczyli dzielnie ale nie zdołali awansować do Finału. Turniej zakończyli na miejscu 5-7.

                                  opiekun Jarek Drozd

      • Akcja

      •  

        „Godzina dla Twojej miejscowości”

        

                 27 października wolontariusze przy Zespole Szkół w Ińsku, pod kierunkiem opiekunów pani Agnieszki Kliś-Seroczyńskiej i pani Agnieszki Delik przeprowadzili akcję „Godzina dla Twojej miejscowości”.

       Akcja rozpoczęła się o godzinie 11.00 i trwała do godziny 12.00. W akcji wzięło udział 11 wolontariuszy. W ramach zorganizowanej akcji postanowiliśmy rozdawać mieszkańcom Ińska przygotowane przez wolontariuszy kotyliony oraz flagi biało- czerwone. Poprzez podjęte działania chcieliśmy przypomnieć mieszkańcom Ińska o zbliżającej się 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a tym samym zachęcić do udziału w organizowanych, w naszej miejscowości uroczystościach związanych z tym dniem. Akcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony naszych mieszkańców. Każdy chętnie przyjmował kotyliony i flagi oraz pozował do zdjęcia. Jednocześnie mieszkańcy uznali akcję za bardzo pomysłową.

       Oprócz rozdawania flag postanowiliśmy jeszcze posprzątać pomnik Jana Pawła II, który został ufundowany przez uczniów i Radę Pedagogiczną Zespołu Szkół w Ińsku. Tam wspólnymi siłami zgrabiliśmy liście i zapaliliśmy znicze.

        

       KOŁO WOLONTARIACKIE

        

        

      • Pasowanie klas I

      •             Dnia 26 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  w Ińsku odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów tejże szkoły, dzieci, które rozpoczęły we wrześniu naukę w klasie pierwszej.

                  Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, w tym w zastępstwie za pana Burmistrza Sekretarz Miasta i Gminy Ińsko pan Jarosław Leśkiw, Przewodniczący Rady pan Włodzimierz Szafran, przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Wojdak, przewodniczący do spraw edukacji pan Kazimierz Dec, pani dyrektor Jolanta Dziemiańczyk, wicedyrektor  Dorota Lemieszko. Uroczystość uświetnili oczywiście rodzice uczniów klas I, klasy II i III z wychowawcami oraz grupa przygotowania przedszkolnego.

                 Pierwszaki zaprezentowały się w krótkim programie wokalno- artystycznym. Były piosenki, wiersze, poprzez które uczniowie udowodnili, że mogą stać się uczniami Szkoły Podstawowej. Po części artystycznej pani dyrektor razem z panią wicedyrektor, pasowały uczniów wielkim ołówkiem oraz wręczyły im dyplomy, natomiast wychowawczynie wręczyły legitymacje szkolne.

               Po pasowaniu uczniowie klas I otrzymali szereg prezentów. Od pana Burmistrza każda klasa otrzymała bilety na wyjazd na rewie na lodzie „Królewna Śnieżka”, pani dyrektor szkoły ufundowała autokar na wspomniany wyjazd, a przewodnicząca Rady Rodziców przekazała pieniądze na zakup rzeczy dla klasy. Oczywiście prezenty wręczyli młodsi i starsi koledzy pierwszoklasistów. Od 6 latków otrzymali zakładki do książki, natomiast od uczniów klas II i III, którzy w ciągu ostatniego miesiąca opiekowali się i zapoznawali pierwszaków ze szkołą otrzymali własnoręcznie przygotowane upominki. Upominkami obdarowali swoje pociechy również rodzice, wręczając im rożki pełne słodkości.

              Na koniec odbyła się „sesja zdjęciowa” uczniów klas I wraz z wychowawczyniami.

       Zakończeniem tego pięknego i ważnego dnia był słodki poczęstunek w sali. 

        

        Wychowawczynie klas I

        

        

      • DZIKIE DRUŻYNY

      •          24 października 2018r. w naszej szkole odbył się Turniej Dzikich Drużyn. W turnieju wystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy.

       Do półfinału awansowały 4 najlepsze drużyny.

       Węże - Garganele 5-0

       Levis - Miałka 11-0

                W meczu o 3 miejsce Garganele pokonały Miałkę 3-0, natomiast w Finale Levis ograł Węże 5-2.

       Zwycięskie zespoły otrzymały z rąk Dyrektora Szkoły p. Jolanty Dziemiańczyk pamiątkowe medale i dyplomy.

                Skład najlepszego zespołu: K. Błażejewski, R. Marzycki, W. Tomczyk, P. Bukowski, K. Giszel.

       Gratulujemy wszystkim za udział w turnieju.

        

        Organizator Jarek Drozd, Radek Drozd

        

      • Gofry

      • GOFROWY ZAWRÓT GŁOWY

              Samorząd Uczniowski w dniach 24 i 25 października 2018 roku pokusił się o wykonanie gofrów. Znając recepturę na przygotowanie gofrów, uczniowie przynieśli niezbędne produkty na ich wykonanie. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe, wesołe i smaczne gofry. Uczniowie wykazywali się dużą wyobraźnią przygotowując gofry, które nie tylko pięknie wyglądały, ale i również pysznie smakowały.

              Uczniowie poznali najważniejszy przepis – jak czerpać radość z przygotowywania zdrowych i smacznych  gofrów.

        

                                                                                                                   Opiekunowie

       Samorządu Uczniowskiego

      • Apel

      • W dniu 23 października 2018 r. odbył się apel podsumowujący konkurs plastyczno -techniczny "Wyobraźnia nie zna granic – co można zrobić z segregowanych śmieci." Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem a uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      • Mecz

      • Uczniowie na meczu siatkówki w Szczecinie

       17 października wyjechaliśmy do Szczecina na mecz piłki siatkowej mężczyzn KPS Stocznia Szczecin – Zaksa Kędzierzyn Koźle. Celem wycieczki było przede wszystkim podniesienie poziomu kultury kibicowania, propagowanie „zdrowej” rywalizacji i kulturalnego zachowania, a także wdrażanie do czynnego spędzania czasu wolnego – integracja grupy. Po przybyciu na halę od razu zaczęliśmy kibicować zawodnikom. Szczecińska drużyna walczyła do końca, niestety mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gości. Jednak najważniejsza była dobra zabawa, doping. Oprócz ogromnych emocji podczas meczu uczniowie, rodzice mogli w trakcie meczu zrobić sobie zdjęcie z maskotką drużyny. Nie zabrakło również autografów oraz zdjęć selfie z zawodnikami m.in. z tegorocznymi Mistrzami Świata- Barkiem Kurkiem. Jednak najlepsza atrakcja czekała nas na końcu, podszedł do nas p. Marcin Wika (gościliśmy p. Marcina w zeszłym roku u nas w szkole), z kolegami z drużyny Łukaszem Żygadło oraz Januszem Gałązką i zrobiliśmy razem pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy p. Katarzynie Muż za organizację wyjazdu i czekamy na kolejny wyjazd.

       Tekst: K. Muż

       Foto: M. Zapart, K. Muż

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej – „Z życia szkoły…”

       Dnia 14 października 2018r obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej i 3A Gimnazjum wraz z wychowawcami p. M. Marzycką i p. K. Muż przygotowali uroczysty apel. Na początku uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud i pracę w edukację. Następnie głos zabrał Burmistrza Ińska p. Jacek Liwak, życząc wszystkim pracownikom radości i satysfakcji z pracy zawodowej oraz wytrwałości w wypełnianiu trudnych i ważnych obowiązków. Podczas wystąpienia Pan Burmistrz  wręczył nagrody nauczycielkom p. Jolancie Dziemiańczyk, p. Dorocie Świerkockiej, p. Elżbiecie Jamroży. Podziękowanie od władz i samorządu za prace otrzymała p. Teresa Furman, która w tym roku odeszła na emeryturę. Następnie życzenia nauczycielom złożyła Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Wojdak. Podczas apelu wystąpiła dyrektor szkoły p. Jolanta Dziemiańczyk wręczając wszystkim pracownikom nagrody dyrektora oraz symboliczną różę. Po części oficjalnej odbyła się część na wesoło, podczas której uczniowie klasy 3A GP przedstawili skecz pt. „Z życia szkoły…” Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

       Tekst. K. Muż

        Foto: A. Demeniuk

      • Dzień Bezpiecznego Komputera

      • 12 października obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym nt. „Bezpieczny Komputer”. Uczniowie przygotowali ciekawe prace plastyczne przedstawiające zasady bezpiecznego korzystania z komputera i zabezpieczenia komputera przed niebezpieczeństwami płynącymi z Internetu. Pierwsze miejsce zajęła Marlena Szczerba (kl. VIIIb), drugie miejsce zajęła Weronika Perlach (kl. VIIIb) i Natalia Sadowska (kl. IVa), trzecie miejsce zajęły Julia Sikora (kl. IVa) i Martyna Słoma (kl. Va). Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Urbanowicz (kl. IVa), Szymon Pańczyk (kl. IVa), Oliwia Tomczyk (kl. VIIb). Przez cały tydzień na lekcjach informatyki uczniowie poznawali zasady korzystania z komputera oraz w jaki sposób bezpiecznie zabezpieczyć swój komputer. Podczas zajęć obejrzeli kreskówkę pt. „Zabezpiecz swój komputer”, poznali pojęcia firewall, program antywirusowy i jego zadania. Podsumowaniem zajęć był udział w quizie, w którym mogli sprawdzić swoje wiadomości zdobyte podczas lekcji.

       Tekst i foto: K. Muż

      • UWAGA. WAŻNE OSTRZEŻENIE

      • W związku z informacją pozyskaną na temat gry internetowej „Momo Challenge”, adresowanej do osób małoletnich, rozpowszechnianej za pomocą mediów społecznościowych, a polegającej na nakłanianiu uczestników do różnego rodzaju samookaleczeń, prosimy rodziców i opiekunów o zwrócenie uwagi na to, co dzieci i młodzież mają zainstalowane na komputerach i w telefonach komórkowych.

       Informacja na temat gry:

       „Momo Chalange” to forma gry, która rozprzestrzenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych i komunikatorów zainstalowanych w telefonach komórkowych. Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia „Momo”, makabrycznie wyglądającej lalki. Jeśli doda się ją do swoich kontaktów, Momo zaczyna przesyłać psychodeliczne wiadomości. „Ofiara” zaczyna również otrzymywać groźby oraz instrukcje przekonujące do wykonywania określonych zdań. Gra „Momo” jest przede wszystkim niebezpieczna dla dzieci, ponieważ te ufające w prawdziwość postaci są skłonne do wykonywania ryzykownych poleceń. Dołączenie lalki MOMO do kontaktów skutkuje zainfekowaniem urządzenia użytkownika wirusem wydobywającym prywatne dane. Momo grozi swoim ofiarom, że upubliczni ich dane, upubliczni dane osób najbliższych, wyrządzi szkodę członkom rodziny. Groźby wzbogacane są przerażającymi lub krwawymi obrazami.  Momo zachęca do samookaleczeń oraz samobójstw.

       Policja zwraca się do rodziców, wychowawców i nauczycieli o wzmożoną czujność.

      • Dzień Chłopaka

      •        Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy.

              W naszej  szkole Dzień Chłopaka świętowaliśmy 28 września. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich dziewcząt złożyli życzenia oraz wręczyli słodki upominek wszystkim chłopcom.        

              Przybliżmy sobie historię tego święta - Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.

        

                                                                                                                   Opiekunowie

       Samorządu Uczniowskiego

      • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      •  

          W dniu 26 września 2018r z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się w naszej szkole quiz o krajach niemiecko- i anglojęzycznych dla klas IV-VI, VII-VIII i III gimnazjum oraz konkurs QR CODE dla klas IV-VI i VII-VIII .

         Qiuz o krajach niemieckojęzycznych zorganizowała klasa III A gimnazjum z p. Małgorzatą Tomkowiak-Tomoń. Szczególnie zaangażowanymi uczniami byli Wiktoria Lorek, która ułożyła pytania do konkursu QR CODE dotyczące krajów anglojęzycznych, Małgorzata Zapart, która ułożyła pytania o krajach niemieckojęzycznychdo konkursu QR CODE . Pytania zakodowały i wydrukowały Małgorzata Zapart i Oliwia Rusielewicz . Dziewczyny również przygotowały gazetkę z pomocą Natalii Woźniak, Adriana Strycharczyka i Nikoli Żelisko, natomiast quiz o krajach anglojęzycznych przygotowała p. Justyna Nadkierniczna.

        

       Konkurs QR CODE

       W kategorii klas IV-VI poszczególne miejsca zajęli :

       1. Słoma Martyna- Va

       2. Gwoźdź Estera- Va

       3. Strycharczyk Karolina- IV b

        

       W kategorii klas VII-VIII

       1. Słoma Rafał- VII b

       2. Bujna Wiktoria- VIII b

       3. Perlach Weronika i Szczerba Marlena- VIII b

        

       Quiz o krajach anglojęzycznych

       W kategorii SP poszczególne miejsca zajęli:

       1. Karbowska Oliwia-VI a

       2. Ziarniewicz Steven- VIII b

       3. Kisarewska Klaudia - VII b

        

       W kategorii GP poszczególne miejsca zajęli:

       1. Zapart Małgorzata - IIIA

       2. Lorek Wiktoria- III A

       3. Rachtan Wojciech- III A

        

       Qiuz o krajach niemieckojęzycznych

       1. Słoma Rafał- VII b

       2. Kondradowicz Wojciech- VII b

       Szczerba Marlena- VIII b

       3. Dolinski Jakub- VII a

       Woźniak Michał- VII b

        

       Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

       Tekst zredagowały- Wiktoria Lorek, Małgorzata Zapart i Nikola Żelisko

      • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

      •      

               19 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci       i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” . Głównym celem akcji jest podniesienie wśród uczniów świadomości ekologiczne i zaangażowanie w sprawy  ochrony środowiska naturalnego. Wszystkie klasy pozytywnie 

       zmotywowane szczytnym  celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątały.

              Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie, akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Worki ze śmieciami zostały zebrane i zostawione w wyznaczonych  miejscach.

              Niezwykłym doświadczeniem dla uczniów było zasadzenie sadzonek dębu w ramach akcji „100 drzew na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.

              Po zakończonym sprzątaniu czekało na nas przygotowane ognisko. Każdy z nas zjadł ze smakiem upieczoną przez siebie kiełbaskę.

              Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci.

        

        

        

                                                                                                     Opiekunowie SU:

                                                                                                   Radosław Drozd

                                                                                                           Małgorzata Marzycka

        

        

      • Program ERASMUS+ w naszej szkole

      •  

       Po raz kolejny w naszej szkole realizowany jest program Erasmus+.

       Dzięki staraniom pani Zofii Madej – koordynatorki projektu, dwunastu nauczycieli przedmiotów przyrodniczo-matematycznych i nauczania początkowego będzie uczestniczyło w projekcie „Innowacyjne narzędzia do kreowania multimedialnych materiałów edukacyjnych”. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie tworzenia narzędzi multimedialnych. Przewiduje się cykl trzech szkoleń . Wszystkie szkolenia odbywać się będą w Portugalii, a językiem wykładowym będzie język angielski.

       W dniach 27-31sierpnia 2018r. pierwsza grupa projektowa w składzie: panie Z. Madej, M. Tomkowiak-Tomoń, R. Jedrek i B. Paciejewska, wzięły udział w szkoleniu „ICT and free Web Tools in Education – Anodher way to teach and learn”. Szkolenie miało formę wykładów i zajęć praktycznych, których celem było poznanie bezpłatnych narzędzi WEB 2.0 Tools, takich jak: Voki, Prezi, APPs, nauka korzystania z platformy Moodle i innych narzędzi, które wykorzystać można do tworzenia i publikowania atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. Poza nauczycielami z Polski w szkoleniu brali udział nauczyciele z Belgii i Francji. Dodatkowo, podczas pobytu, grupa wizytowała miejscową szkołę podstawową i szkołę zawodową oraz „Klasy przyszłości” w szkole w Setubal.

       W najbliższym czasie Panie podzielą się wrażeniami, zdobytą wiedzą i umiejętnościami z pozostałymi nauczycielami.

       Beata Paciejewska