• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• Dnia 21 czerwca 2024 roku w Zespole Szkół w Ińsku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów klas I-VII. Uroczystość była poprzedzona mszą świętą w kościele parafialnym w Ińsku. Rozpoczęła się o godzinie 9:00 od wprowadzenia sztandaru szkoły w składzie chorąży – Olaf Mazur oraz Nela Dec i Wiktoria Okraszewska i odśpiewania hymnu państwowego. W apelu, który odbył się w sali gimnastycznej szkoły, wzięli udział: zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Na początku uroczystości głos zabrał Dyrektor Szkoły p. R.Jamroży, który podsumował rok szkolny, pogratulował uczniom osiągnięć naukowych i sportowych, podziękował nauczycielom za ich ciężką pracę i zaangażowanie i życzył wszystkim uczniom bezpiecznych i miłych wakacji. Następnie kilka słów do uczniów skierowali zaproszeni goście: Burmistrz p.E.Szkołut oraz przewodniczący Rady Rodziców p.K.Pozorski. W dalszej części uroczystości dyrekcja wraz z wychowawcami wręczyli nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów z każdej klasy. W klasach IV-VII dodatkowo uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,0 i wzorowe zachowanie otrzymali „Złote Tarcze”. Najwyższą średnią w klasach IV – VII uzyskała uczennica Zuzanna Migała (średnia 5,55) i otrzymała nagrodę od Rady Rodziców.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Występy obejmowały, recytacje wierszy i pokazy taneczne dzieci ze studia MDM – młodsza i starsza grupa taneczna oraz piosenkę na zakończenie „Wakacje przyszły już” w wykonaniu Leny Treli, Justyny Strycharczyk, Leny Sulenty oraz Zosi Zysk. Ich występ spotkał się z dużym aplauzem zgromadzonych.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor jeszcze raz podziękował wszystkim za wspólnie spędzony rok szkolny, życząc udanych i bezpiecznych wakacji i dźwiękiem dzwonka obwieścił zakończenie roku szkolnego 2023/2024 i rozpoczęcie wakacji. Następnie uczniowie udali się z wychowawcami na spotkanie do swoich klas, gdzie otrzymali świadectwa.

Zakończenie roku szkolnego przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, pełnej radości i wzruszeń. Było wspaniałym podsumowaniem całorocznej pracy. Teraz przed uczniami zasłużony czas wakacji, który pozwoli na odpoczynek i regenerację sił przed kolejnym rokiem szkolnym.