• DLA RODZICÓW

• Program dla szkół rok szkolny 2020/2021

• Informacja Ministerstwa Edukacji i Nauki

dotycząca prawidłowej realizacji „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021

mając na względzie zmiany spowodowane wprowadzonymi obostrzeniami w zakresie funkcjonowania placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz prawidłową realizację „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021, przyjęto rozwiązania, które pozwalają na bardziej elastyczną realizację zadań wynikających z Programu.

W tym zakresie, zgodne z przepisami prawa krajowego oraz UE, znowelizowano rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół

Wprowadzone przepisy umożliwiają dyrektorowi szkoły uczestniczącej w Programie:

1) w okresie, w którym czasowo zostało ograniczone funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, przekazywanie owoców i warzyw lub mleka, rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci uczęszczających do klas objętych takim ograniczeniem, biorących udział w zajęciach realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Przekazywanie produktów odbywa się pod warunkiem przedłożenia przez rodziców lub opiekunów prawnych dzieci, dyrektorowi szkoły podstawowej oświadczenia zawierającego zobowiązanie do odbioru owoców i warzyw lub mleka oraz udostępnienia ich dzieciom zgodnie z warunkami i wymaganiami określonymi odpowiednio w załączniku nr 1 lub 2 do rozporządzenia. Oświadczenie:

a. sporządza się na formularzu udostępnionym na stronie internetowej administrowanej przez Krajowy Ośrodek;

b. może być przekazywane w formie dokumentu elektronicznego za pomocą środków komunikacji elektronicznej (tj. rozwiązania techniczne, w tym urządzenia teleinformatyczne i współpracujące z nimi narzędzia programowe, umożliwiające indywidualne porozumiewanie się na odległość przy wykorzystaniu transmisji danych między systemami teleinformatycznymi, a w szczególności pocztę elektroniczną).

Zalacznik_XII_-__Oswiadczenie_rodzica_opiekuna_prawnego.pdf