• WIZYTA W URZĘDZIE

• We wtorek, 5 lutego grupy dzieci 6 letnich "Smerfy" oraz "Raczki" udały się z wizytą do Urzędu Miasta i Gminy Ińsko, gdzie miały zaszczyt spotkać się z Panem Burmistrzem Jackiem Liwakiem.

Celem wycieczki było poznanie instytucji użyteczności publicznej, jaką jest urząd oraz zapoznanie dzieci z zawodem urzędnika.

Przewodnikiem po urzędzie był pan Burmistrz, który z zaangażowaniem  oprowadzał dzieci  po różnych wydziałach znajdujących się w urzędzie. We wszystkich gabinetach witano nas z radością, a dzieci mogły zadać pracownikom  urzędu różne, nieraz niełatwe pytania. Dzieci odwiedziły także m.in.:

• Gabinet Sekretarza, kierownika USC, gdzie przywitał nas, pokazał swoją pracę oraz najważniejsze zadania Pan Jarosław Leśkiw
              • Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie Pani Izabela Trząska-Huk opowiedziała nam o najważniejszych celach i misjach tej instytucji.

Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się, że w urzędzie każdy mieszkaniec może załatwić różne sprawy m.in.: wyrobić dowód osobisty, otrzymać niezbędną pomoc i wsparcie.

Dziękujemy Pani Magdzie Tabor, mamie Hani za pomoc w organizacji wizyty oraz wszystkim pracownikom i Panu Burmistrzowi za gościnę.

Opis i zdjęcia:

Lenczewska Paulina