• Warsztaty

• „POJEZIERZE WOLNYCH MYŚLI”

30 kwietna 2024r., uczniowie klas 6 i 7 brali udział w warsztatach zorganizowanych w ramach festiwalu „Pojezierze wolnych myśli”, którego organizatorami byli Ośrodek Kultury w Ińsku oraz pan Przemysław Lewandowski.

Klasy 7 podczas warsztatów zgłębiały wiedze na temat możliwości konstruowania różnego rodzaju instrumentów z rzeczy na pozór nieprzydatnych.

Klasy 6 wybrały się na spacer po lesie z „ciotką paprotką”. Podczas tych zajęć przyglądano się okazom mchów i porostów występujących na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego oraz przysłuchiwano się opowieściom o płazach i gadach miejscowej fauny.

Opiekun:

Edyta Maciejewska

• ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

24 kwietnia uczniowie klas 6 (członkowie Grupy Ekologicznej ZS),wzięli udział w kolejnym etapie zmagań podczas konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Konkurs odbył się w nowej siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego przy Jeziorze Szmaragdowym w Szczecinie.

W etapie wojewódzkim wzięły udział drużyny, które  po wcześniejszych eliminacjach międzyszkolnych ( w obrębie danego Parku Krajobrazowego), reprezentowały ten Park Krajobrazowy.

W tym roku nasi uczniowie przeszli do finału wojewódzkiego jako reprezentanci obszaru Ińskiego Parku Krajobrazowego.

Konkurs pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Finaliści etapu wojewódzkiego:

1. Jan Marcinkiewicz 6a
              2. Jowita Dolińska 6a
              3. Alicja Gwóźdź 6b

Życzymy zajęcia miejsca na podium w następnym roku!

GRATULACJE!!!!

Opiekun grupy ekologicznej: