• Projekt Przedszkole

• Wydarzenia rok szkolny 2020/2021

• Grupa " Krasnoludki"

W grupie „Krasnoludków” I semestr w roku 2020/2021 obfitował w wiele wspaniałych zabaw i zajęć, a także rozmaitych uroczystości! Sami tylko spójrzcie!

Pierwsze spacery i nasze prace

Dzień Drzewa

Wizyta w bibliotece

Zabawy

Bal Jesieni

Dzień Pluszowego Misia

Nasze zajęcia i zabawy

Zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej

Wspólne ubieranie choinki

Pasowanie na Przedszkolaka oraz odwiedziny Świętego Mikołaja

Zimowe zabawy i doświadczenia ze śniegiem

Spotkanie z Mikołajem

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

Tym razem 4 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty…mnóstwo prezentów. To nie mógł być nikt inny- tylko MIKOŁAJ  ŚWIĘTY.

W naszym przedszkolu już od samego rana grupa Krasnali, Żabek, Biedronek, a także dzieci z klasy „0” z niecierpliwością wyglądały przez okna i nasłuchiwały dzwonka Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Kiedy rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja, przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany przez wszystkie dzieci w holu naszego przedszkola. Nasz  wyjątkowy gość, w towarzystwie  Elfa, swoją wizytę rozpoczął od grupy „0”, a następnie odwiedził Biedronki, Żabki i nasze małe Krasnale.

Emocji było mnóstwo. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość, a długo oczekiwany gość został przez nich serdecznie przyjęty. W poniższych linkach przedstawiamy krótki film z odwiedzin Mikołaja w poszczególnych grupach.

Anna Woźna

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną Dzień Pluszowego Misia przyjął w tym roku jednak nieco inny kształt… Nasze misie i te  małe i te duże pozostały w naszych domach, ale niezmienne pozostało jedno – radość najmłodszych i wspólna zabawa. Dziś przedszkolaki z grupy „Biedronki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię święta, rozwiązywały "misiowe zagadki", opowiadały o swoich ulubionych misiach z bajek, a także poznały nowych misiowych przyjaciół. Ten dzień był pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

Wychowawca: Anna Woźna

Konkurs dla przedszkoli na komiks do bajki

„Jak to ze spisem było”

rozstrzygnięty!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wychowanka grupy 5-latków  Wiktoria Dolińska została wyróżniona w konkursie plastycznym na komiks do bajki „Jak to ze spisem było” organizowanym przez Urząd Statystyczny w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

„Bal Jesieni”

Kto myśli, że jesień jest smutna i ponura jest w wielkim błędzie. W naszym przedszkolu
            18 listopada udowodniono, że jesień jest kolorowa i radosna. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, wszyscy ubrani w barwy jesieni z uśmiechem na twarzy i dobrym humorem rozpoczęły tegoroczny „Bal jesieni”. Dzień ten obchodziliśmy bardzo hucznie. Starszaki zaprezentowały swoje stroje na jesiennym pokazie mody. Na wybiegu królowały korale z dzikiej róży, peleryny udekorowane znalezionymi na spacerze liśćmi, kosze pełne skarbów i kolory, kolory, kolory! Czerwienie, żółcie, pomarańcze, brązy, przepięknie mieniły się podczas pokazu. Ale najważniejsze były dzieci, które odważnie prezentowały swoje stroje i nagradzane biły gromkimi oklaskami publiczności. Oprócz zabaw tanecznych w których Przedszkolaki wirowały jak listki na wietrze, były również konkursy i zagadki dotyczące jesieni. Na koniec przedszkolaki wykonały razem długi szal dla Pani Jesieni.

„Dzień Przedszkolaka”

…Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
            to święto Ani, Basi i Krzysia.
            W dzień przedszkolaka każdy to wie,
            Bawi się z nami, kto tylko chce….

21 września w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Przedszkolaka”. W tym dniu nie mogło zabraknąć wesołych zabaw i gier z balonami, chustą animacyjną, baniek mydlanych, wielu zagadek i niespodzianek. Nasze przedszkolaki wspólnie z grupą 4-latków wybrały się w barwnym korowodzie ulicami miasta, by wspólnie świętować „Dzień Przedszkolaka”. Dzieci otrzymały dyplomy oraz medale. Był to dzień, w którym każdy przedszkolak poczuł się ważny i wyjątkowy.

„Dzień kropki”

15 września w grupie „Biedronki” bohaterką dnia była zdecydowanie „Kropka”. Kropki, grochy, groszki królowały na naszych ubraniach. Ale to był dopiero początek naszej wspólnej przygody. Zarówno dla małej Vashti, jak i dla nas Kropka stała się niezwykłą inspiracją. Przedszkolaki najpierw obejrzały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Przekonały się, że większość z nich ma inny talent, że posiadają różne umiejętności i każde są tak samo ważne. Nasze kropeczki niczym  gwiazdy filmowe chętnie fotografowały się zarówno na dywanie jak i „na ściance”.