• Pogrzeb Pana Zalewskiego

• W dniu 04.01.2024 o godz. 11 na cmentarzu w Głogowie delegacja szkoły wraz z burmistrzem, radnym,  nauczycielami i dyrektorem szkoły  pożegnała swojego kolegę nauczyciela, pedagoga i dyrektora szkoły. Pan Zalewski w latach 1976-1981 był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ińsku dlatego też nauczyciele pożegnali godnie swojego nauczyciela oddając mu hołd  ze sztandarem SP. Będzie nam brakowało Pana Józka na którego potocznie mówiliśmy Ziutek, jego radości życia, pogody ducha i pasji do muzyki i sportu.

• Pieczemy pierniczki

• 19 grudnia 2023r. uczniowie klasy 2a zgodnie z tradycją upiekli pyszne świąteczne pierniczki. Zajęcia kulinarne rozpoczęliśmy od rozmowy na temat higienicznego, estetycznego przygotowania i spożywania posiłków. Każdy poznał składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Dzieci wałkowały ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Podczas pieczenia po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie. Pięknie udekorowane pierniki stały się prezentem dla rodziców oraz pracowników szkoły. Pozostałe pierniczki każdy mógł skosztować podczas wigilii klasowej.

Sylwia Dec

• Kultywujemy tradycję wysyłania kartek świątecznych

• 19 grudnia 2023r. uczniowie klasy 2a wybrali się na pocztę w celu wysłania kartek świątecznych.

Dzieci poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach świątecznych. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych powoli zanika. Jednak wciąż wielu uważa, że nie ma lepszego sposobu na wysłanie życzeń niż wrzucenie do skrzynki na listy ręcznie wypisanej kartki. Uczniowie przy wykonywaniu kartek mieli okazję dowiedzieć się, kto to taki adresat, a kto nadawca. Każdy z uczniów nauczył się też, jak prawidłowo zaadresować kopertę oraz do czego służy znaczek. Wszystkie dzieci ułożyły i pięknie napisały życzenia na swoich własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych. Gdy kartki zostały przygotowane, włożone do koperty, zaadresowane, wybraliśmy się na pocztę, aby kupić znaczki. Dzieci samodzielnie kupiły i nakleiły odpowiednio znaczek na kopercie. Gotowe kartki włożyły do skrzynki pocztowej.

Do kogo wysłały kartkę? Mamy nadzieję, że niespodzianka jest trafiona!

Wychowawczyni:

• Wszystkich Świętych

• 2 listopada 2023 r. klasa 2 „a” wybrała się na cmentarz w celu uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie pomodliły się i zapaliły znicze przed najwyższym krzyżem upamiętniającym pamięć wszystkich zmarłych. W czasie spaceru uczniowie poznawali tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii.

Wychowawczyni: