Aktualności
Życzenia
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
W piątek, 27 czerwca 2025 r., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 dla uczniów klas I–VII. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej, gdzie zebrali się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, zaproszeni goście oraz rodzice.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała pan dyrektor, który podsumował mijający rok szkolny, dziękując uczniom za ich wysiłek i zaangażowanie, nauczycielom za trud włożony w nauczanie, a rodzicom za wsparcie i współpracę. Wyróżniono uczniów z najwyższymi wynikami w nauce. Wręczono też złote tarcze dla uczniów których średnia ocen wyniosła minimum 5.0 oraz wzorowe zachowanie. Nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych i wręczono nagrody za osiągnięcia sportowe.
Uczennice klasy III i V przygotowały krótki występ artystyczny, który uświetnił uroczystość. Na zakończenie pan dyrektor życzył wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji, a uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych na ostatnie spotkanie z wychowawcami i odbiór świadectw.
W tym roku zakończenie roku szkolnego miało szczególny charakter, ponieważ po wielu latach pracy na stanowisku dyrektora szkoły pożegnaliśmy pana dyrektora Ryszarda Jamrożego.
W swoim wystąpieniu pan dyrektor podziękował całej społeczności szkolnej za wspólne lata pełne wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil. Wzruszające słowa uznania i wdzięczności popłynęły również ze strony grona pedagogicznego, radnych oraz rady rodziców, którzy wręczyli panu dyrektorowi kwiaty oraz symboliczny upominek.
Pożegnanie było pełne ciepłych słów, wspomnień i podziękowań za zaangażowanie, mądrość i serce wkładane przez lata w rozwój szkoły.
Życzymy panu dyrektorowi wielu spokojnych i radosnych chwil na nowym etapie życia oraz wszelkiej pomyślności w dalszych planach!
46
Pożegnanie
Dnia 26 czerwca 2024r. na uroczystym apelu pożegnaliśmy uczniów klasy 8, którzy ukończyli szkołę podstawową. Myślą przewodnią uroczystości było stwierdzenie: „W każdym z nas drzemie brylant, wystarczy pozwolić Mu zabłysnąć”. Hasło współbrzmiało z pięknie lśniącą, błyszczącą i mieniącą się „brylantami” dekoracją sali gimnastycznej, którą przygotowała p.K.Mazur. Uroczystość uświetniło swoją obecnością wielu zaproszonych gości – pani Burmistrz Ewa Szkołut, zastępca Burmistrza – p.Marek Procyk, ksiądz Proboszcz Janusz Kasper, przewodniczący Rady Rodziców szkoły i przedszkola – p.Krzysztof Pozorski i p.Maria Żugaj, która pełni również funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej, radni, rodzice, uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przyszłych absolwentów, których na salę wprowadzili rodzice oraz wychowawczynie: z klas I-III – p.A.Delik oraz z klas IV – VIII – p.E.Maciejewska i p.A.Gawlik. W ten sposób uczniowie chcieli połączyć początek z koniec swojej edukacji w szkole podstawowej – gdy 8 lat temu zawitali tu z rodzicami. W części oficjalnej, po powitaniach: pana Dyrektora Ryszarda Jamrożego i zaproszonych gości, nastąpił ważny i przyjemny moment - rozdania listów gratulacyjnych rodzicom i dyplomów oraz Złotych Tarcz uczniom, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75 oraz wzorowe zachowanie. Następnie dyplomy ukończenia szkoły wręczono pozostałym uczniom. Potem uczniowie odebrali z rąk pani Burmistrz i zastępcy Burmistrza pamiątkowe długopisy z imieniem, a od Rady Rodziców p.K.Pozorski i p.K.Mazur wręczyli uczniom pamiątkowe kubki. W dalszej części uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za swoje osiągnięcia i pracę na rzecz szkoły i środowiska. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie, chcąc wrócić do tradycji szkoły, w jednakowych strojach zatańczyli poloneza, który wywołał lawinę oklasków. Taniec był podziękowaniem dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ich rozwoju. W kolejnych minutach uczniowie przestawili 3 humorystyczne scenki z życia uczniów. Krótkimi wierszami, symbolicznym kwiatkiem i drobnym upominkiem, Absolwenci podziękowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji za ich pracę i pomoc. Podczas podziękowania rodzicom za ich trud i wparcie polały się łzy, gdyż uczniowie odśpiewali piosenkę specjalnie dla nich i wręczyli spersonalizowane podziękowania. Na zakończenie, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, odchodzących uczniów, słodkim upominkiem pożegnały klasy siódme. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem specjalnie napisanej piosenki do melodii utworu „Nie płacz Ewka” i dzwonkiem, dźwiękiem którego pan Dyrektor ogłosił wakacje i koniec szkoły. „To już jest koniec!!!” zaśpiewali ze łzami w oczach uczniowie i na znak pożegnania wyrzucili w górę birety. Po uroczystości indywidualnym pożegnaniom, zdjęciom i łzom na rozstanie nie było końca. Przed uczniami szkoła średnia. Życzymy im spełnienia marzeń i realizacji zamierzonych celów.
62
Wycieczka do Zielonego Zakątka w Wiewiecku
24 czerwca 2025 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią i rodzicami udali się na wycieczkę do „Zielonego Zakątka” w Wiewiecku. Wyjazd ten był wyjątkową okazją do pożegnania klasy 3 – ostatniego wspólnego spotkania przed rozpoczęciem nowego etapu edukacyjnego.
Na miejscu serdecznie powitali nas gospodarze tego urokliwego, zielonegoi pełnego zwierząt zakątka. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć, dotknąć oraz nakarmić takie zwierzęta jak: alpaki, lamy, osiołki, lemury, kuce, baranki, owieczki, a także liczne ptaki ozdobne.
Po spotkaniu ze zwierzętami uczniowie mogli wyszaleć się na dmuchanych zamkach oraz pobawić na pięknym placu zabaw. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, które dostarczyło wszystkim wielu radości i okazji do rozmów.
Wychowawczyni:
Sylwia Dec
31
Wycieczka rodzinna do Majalandu
18 czerwca 2025 r. uczniowie klasy 3a, pod opieką wychowawczyni oraz w towarzystwie rodziców, uczestniczyli w pełnej wrażeń wycieczce do parku rozrywki Majaland w Kownatach. Celem wyjazdu była integracja społeczności klasowej oraz wspólne spędzenie czasu w atmosferze zabawy i relaksu.
Podczas pobytu dzieci miały okazję korzystać z licznych atrakcji parku – od klasycznych karuzel, przez emocjonujące rollercoastery, aż po wodne przejażdżki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszyscy korzystali również z ogromnej hali rekreacyjnej, wyposażonej m.in.w zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód oraz baseny z kulkami.
Zabawa była doskonała – uczniom i rodzicom towarzyszyły uśmiechy i radosne okrzyki przez cały dzień. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji, sprzyjała integracji grupy oraz wzmocniła więzi między dziećmi i rodzicami.
Po dniu pełnym niezapomnianych przeżyć, cała grupa szczęśliwie i bezpiecznie wróciła do domu.
Wychowawczyni:
Sylwia Dec
24
Spotkanie ze stomatologiem
W dniu 12.06.2025r. zerówkę odwiedził Pan stomatolog, Filip Stelter, który w bardzo ciekawy sposób zapoznał dzieci z tematem profilaktyki i higieny jamy ustnej. Przybliżył dzieciom na czym polega zawód dentysty oraz pomógł oswoić się z lękiem przed gabinetem stomatologicznym. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo czyścić zęby oraz co jeść, aby zęby były zdrowe, a czego unikać.
Na koniec dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Mrugowskiej wraz z firmą #haleonhealtpartner_poland dzieci otrzymały upominki.
Serdecznie dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie zajęć, wiedzę oraz poświęcony czas.
Spotkanie z dietetyczką
W dniu 17 czerwca 2025 roku uczniowie klas VI, VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym z panią Roksaną Janowicz – dietetyczką specjalizującą się w zdrowym żywieniu.
Forma spotkania:
Pani Roksana przygotowała prezentację multimedialną oraz ciekawy eksperyment, który w obrazowy sposób pokazał, ile cukru spożywamy każdego dnia, często nie zdając sobie z tego sprawy.Główne tematy spotkania:
- Wpływ diety na zdrowie i wygląd:
Pani dietetyk tłumaczyła, jak ogromny wpływ na nasze samopoczucie, energię, cerę i sylwetkę ma to, co jemy na co dzień. - Cukier – słodki wróg:
Uczniowie dowiedzieli się, jak szkodliwy dla organizmu może być nadmiar cukru. Omówiono produkty, które na pierwszy rzut oka wydają się „niewinne”, a w rzeczywistości zawierają ogromne ilości ukrytego cukru (np. jogurty smakowe, płatki śniadaniowe, soczki ). - Czytanie etykiet:
Uczestnicy nauczyli się, jak prawidłowo analizować skład produktów spożywczych i na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupach. - Świadome jedzenie:
Pani Roksana podkreślała znaczenie dokonywania świadomych wyborów żywieniowych, planowania posiłków i unikania przetworzonych przekąsek.
Ciekawostka:
Eksperyment z wykorzystaniem cukru wywarł na uczniach duże wrażenie – zobaczyli, ile łyżeczek cukru zawiera np. puszka popularnego napoju!Psycholog Anna Górska
- Wpływ diety na zdrowie i wygląd:
Wycieczka klas I
W poniedziałek, 16 czerwca, uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, wraz z wychowawczyniami i rodzicami, wzięli udział w wycieczce do parku rozrywki Majaland w Kownatach. Wyjazd był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale też do integracji dzieci, rodziców i nauczycieli.
Podróż minęła nam bardzo szybko i w dobrych humorach. Po dotarciu na miejsce dzieci z zachwytem przyglądały się kolorowym atrakcjom i z niecierpliwością czekały, aż będą mogły rozpocząć zabawę. Majaland zachwycił nas wszystkich swoim bajkowym klimatem, a przede wszystkim licznymi atrakcjami dostosowanymi do wieku dzieci. Dużym powodzeniem cieszyły się karuzele, kolejki, zjeżdżalnie i wodne atrakcje. Dzieci chętnie odwiedzały także postacie z bajek, w tym słynną Pszczółkę Maję.
W trakcie wycieczki nie zabrakło też czasu na wspólny posiłek oraz chwilę odpoczynku. Rodzice aktywnie uczestniczyli w zabawach i czuwali nad bezpieczeństwem dzieci, tworząc miłą i rodzinną atmosferę.
Z pewnością był to dzień pełen radości, śmiechu i pozytywnych emocji, który na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz, Dyrekcji Szkoły oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu. Dzięki Państwa wsparciu dzieci mogły przeżyć niezapomnianą przygodę i spędzić wyjątkowy dzień pełen wrażeń!
Wychowawczynie:
Katarzyna Demko
Agnieszka Kościelecka
26
Biegi w Suchaniu
W dniu 6.06.2025r. nasza młodzież klas 4-8 reprezentowała naszą szkołę w biegach w Suchaniu. Z 14 osób 4 zdobyły medale (2 srebrne: Blanka Nadkierniczna kl. IV i Jan Moczarski kl. IV oraz 2 brązowe: Justyna Strycharczyk kl. V i Damian Strycharczyk kl. VIII).
1
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich „Mały Matematyk 2025”
10 czerwca 2025r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Mały Matematyk 2025”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Chociwlu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Michalina Lorek, Pola Baxter oraz Zofia Sękiw, wcześniej wyłonione jako najlepsze matematyczki w swojej klasie.
Konkurs składał się z dwóch etapów: indywidualnego oraz zespołowego.
W pierwszej części uczniowie rozwiązywali testy matematyczne, za które przyznawano punkty, sumowane następnie do klasyfikacji końcowej. Drugi etap obejmował zadania grupowe, które wymagały od uczestników współpracy, logicznego myślenia oraz odporności na stres. Zadania konkursowe były wymagające, jednak nasi uczniowie wykazali się dużą determinacją i zaangażowaniem.Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
• I miejsce – Szkoła Podstawowa w Starej Dąbrowie – 242 pkt
• II miejsce – Szkoła Podstawowa w Ińsku – 240 pkt
• III miejsce – Szkoła Podstawowa w Chociwlu – 204 pkt
• IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Gogolewie – 175 pkt
Tytuł najlepszego matematyka konkursu oraz puchar zwycięzcy zdobył uczeń ze Szkoły Podstawowej w Starej Dąbrowie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Organizatorzy zadbali
o serdeczną atmosferę wydarzenia oraz przygotowali słodki poczęstunek dla uczniów i opiekunów.Gratulujemy naszym reprezentantkom znakomitego udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu matematycznych pasji!
Sylwia Dec
13
Spotkanie profilaktyczne z policją – „Cyberprzemoc i zagrożenia w sieci”
5 czerwca uczniowie klas V–VII uczestniczyli w profilaktycznym spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie panią aspirant Dorotą Biernikowicz. Tematem spotkania była cyberprzemoc oraz zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu.
Pani aspirant w bardzo przystępny i konkretny sposób omówiła najważniejsze zagrożenia, z którymi dzieci i młodzież może się zetknąć w sieci – od hejtu, przez nękanie online, po publikowanie kompromitujących treści. Podkreśliła również, że Internet nie jest anonimowy, a każde zachowanie naruszające godność drugiej osoby – nawet „tylko w sieci” – może mieć poważne konsekwencje prawne i emocjonalne.
Uczniowie dowiedzieli się:
- czym dokładnie jest cyberprzemoc i jak ją rozpoznać,
- jak bezpiecznie korzystać z komunikatorów, mediów społecznościowych i gier online,
- gdzie i do kogo zgłaszać niepokojące sytuacje,
- jak chronić swoje dane i prywatność w Internecie.
Nie zabrakło pytań od młodzieży – uczestnicy byli aktywni, chętni do rozmowy i dzielenia się swoimi obserwacjami. Spotkanie było ważnym przypomnieniem, że świat wirtualny niesie za sobą realne konsekwencje.
Serdecznie dziękujemy pani funkcjonariusz z KPP w Stargardzie za obecność, merytoryczne treści i otwartość w kontakcie z młodymi ludźmi. Takie działania profilaktyczne są nieocenionym wsparciem w wychowaniu świadomych i odpowiedzialnych użytkowników Internetu.Pedagog Paulina Lenczewska
Psycholog Anna Górska
Spotkanie z policjantką – „Bezpieczne wakacje”
5 czerwca uczniowie klas I–III uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie panią Dorota Biernikowicz i dzielnicowym Danielem Halejcio.
Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Pani aspirant przeprowadziła ciekawą pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku – zarówno w mieście, jak i na wsi, nad wodą oraz w czasie zabaw na świeżym powietrzu.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in.:
- jak zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi,
- dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych,
- jakie są podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i na rowerze,
- jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą
Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, a potem zadawali mnóstwo pytań, pokazując, że temat bezpieczeństwa jest im bliski i ważny. Spotkanie przebiegło w miłej i edukacyjnej atmosferze.
Dziękujemy pani aspirant za cenną lekcję i przypomnienie, że wakacje to czas radości – ale również odpowiedzialności za siebie i innych!Pedagog Paulina Lenczewska
Psycholog Anna Górska
SPORTOWA FRAJDA
SPORTOWA FRAJDA - IŃSKO 30 maja 2025 r.
Już po raz dziewiąty w naszej szkole odbyły się międzyszkolne zawody sportowe dla klas I-III "Sportowa frajda". Na tegoroczne zawody zaproszenie przyjęła tylko szkoła z Suchania, gdyż inne szkoły z przyczyn organizacyjnych nie mogły nas odwiedzić.
Na początek v-ce Dyrektor Zespołu Szkół w Ińsku pani Beata Paciejewska powitała przybyłych gości oraz zawodników i oficjalnie rozpoczęła IX zawody sportowe dla klas I-III "Sportowa frajda". Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się zmagania sportowe, ale także sprawnościowo-umysłowe.
Dzieci konkurowały ze sobą w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii w konkurencjach drużynowych zmierzyli się przedstawiciele z klas I, klas II i klas III. W drugiej kategorii odbyły się trzy konkurencje zbiorowe dla całej reprezentacji szkoły. W pierwszej konkurencji drużynowej zadaniem uczniów było rzucanie woreczkami do obręczy, w drugiej jeden uczestnik z każdej drużyny miał się wykazać sprawnymi palcami i nawinąć na patyk sznurek zakończonym słodkim upominkiem. Trzecia z konkurencji wymagała od uczestników zwinności i sprytu, gdyż uczniowie trzymając się za ręce mieli przenieść do ostatniego zawodnika hula-hop.
Wszystkim konkurencjom, jak zawsze towarzyszyły ogromne emocje wśród uczestników.
Po zakończeniu zawodów dzieci wraz z opiekunami udali się na słodki poczęstunek. Rywalizacja między szkołami była zacięta, ostatecznie na podium znalazły się:
1 m-ce Szkoła Podstawowa z Suchania
2 m-ce Szkoła Podstawowa z Ińska
Zwycięskie puchary, dyplomy oraz nagrody, wręczyła pani v-ce Dyrektor Beata Paciejewska oraz pan Tomasz Paciejewski Prezes Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie, który był fundatorem pucharów dla drużyn. Natomiast nagrody dla drużyn, zostały ufundowane przez Dyrekcję naszej szkoły. Każdy uczestnik również otrzymał dyplom zwycięzcy.
Cała impreza przebiegała jak zawsze w miłej atmosferze, a konkurencje rozgrywane były zgodnie z zasadą fair- play. Miejmy nadzieję, że za rok na dziesiątej już edycji odwiedzi nas więcej szkół.
Agnieszka Kliś-Seroczyńska
Agnieszka Delik
Agnieszka Kościelecka
20
II edycja Programu FUN LAB
Miło nam poinformować, że nasz wniosek złożony w ramach II edycji Programu FUN LAB którego organizatorem jest Fundacja PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza - został pozytywnie oceniony i wyróżniony !!!!!
Otrzymaliśmy darowiznę wysokości 49 924,23 zł .
Jest to kwota przeznaczona na remont i doposażenie pracowni biologicznej.
Konkurencja była bardzo duża, spośród 2074 złożonych wniosków komisja wyłoniła tylko 43 projekty które uzyskały najwyższe oceny i otrzymały granty.
Lista_rankingowa_programu_grantowego_FUN_LAB___II_edycja.pdf
Beata Paciejewska
PODWÓJNY JUBILEUSZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W IŃSKU
Każda szkoła żyje dniem dzisiejszym, ale swoją unikatowość buduje przez pokolenia. 80 lat to poważny wiek, charakteryzujący się bogatym doświadczeniem, mądrością, utrwalonymi tradycjami i zasadami. Tymi cechami może poszczycić się Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Ińsku – „Szkoła ciepła i życzliwości”.
W czwartek 29 czerwca 2025r. świętowaliśmy podwójny jubileusz placówki – 80 lat istnienia oraz 50. rocznicę nadania szkole imienia poety, żołnierza Szarych Szeregów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. To wyjątkowe wydarzenie stało się okazją nie tylko do podsumowania bogatej historii naszej szkoły, ale także do uczczenia jej wkładu w lokalną edukację i kulturę oraz w kształtowanie wartości patriotycznych i literackich w wielu pokoleniach młodych ludzi.
Uroczyste obchody zainaugurowaliśmy mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w intencji uczniów oraz pracowników szkoły. O godzinie 10.00 na sali gimnastycznej miała miejsce akademia z udziałem uczniów, nauczycieli, emerytowanych pracowników szkoły, a także gości z władz lokalnych, powiatowych i wojewódzkich oraz instytucji oświatowych i kulturalnych. Naszą skromną uroczystość uświetnili swą obecnością: Jarosław Rzepa – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Dawid Krystek – Wicewojewoda Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Jacek Misiorek - członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego, Agnieszka Mackojć – Wicekurator Oświaty Delegatury w Koszalinie, Ewa Szkołut – Burmistrz Ińska, Maria Żugaj- przewodnicząca Rady Miejskiej w Ińsku, radni miejscy: Jerzy Kościelny, Marek Smoliński, Maciej Banasiewicz i Piotr Rusielewicz, Stanisław Kopeć – Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej w Szczecinie, Tomasz Paciejewski – Prezes Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS w Szczecinie, Izabela Kowalczyk – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, Jacek Liwak – Dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, a także dyrektorzy placówek oświatowych w Chociwlu, Marianowie, Dobrzanach, Suchaniu, Węgorzynie i Resku. Wśród gości nie zabrakło przyjaciół i sponsorów szkoły: Pawła Mazura – Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i jego współpracowników, Teresy Działoszewskiej – prezes Stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska, Teresy Furman – prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei Wąskotorowych Semafor w Ińsku, Krzysztofa Pozorskiego – Przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Ińsku, Ryszarda Buraka – Olimpijczyka, mieszkańca Ińska, Kamili i Szymona Michalskich, Patrycji i Krzysztofa Kalinowskich, Macieja i Natalii Banasiewiczów oraz Małgorzaty i Mariusza Milewskich.
Podczas ceremonii wspominaliśmy bogatą historię naszej szkoły, jej rozwój, wyzwania i sukcesy na przestrzeni dekad. Podkreśliliśmy wkład dyrektorów, nauczycieli, uczniów oraz rodziców w rozwój szkoły, a także jej znaczenie dla lokalnej społeczności.
Szczególnym punktem wydarzenia była część artystyczna, na którą składały się: Lekcja historii z udziałem Sowy – symbolu naszej szkoły, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i fragmentu Kroniki Szczecińskiej z lat 70. oraz spektakl o patronie szkoły K.K. Baczyńskim. Oba występy, w które zaangażowali się uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, podkreśliły ducha i tradycje naszej szkoły. Ponadto w Lekcji historii wzięły udział nauczycielki, które na tę wyjątkową okoliczność zawiązały chór, i podczas programu odśpiewały Pieśń okolicznościową i Hymn szkoły autorstwa p. Zbigniewa Tomkowiaka oraz Hymn harcerski, który przez długie lata do lat 90. był hymnem szkoły. Programy artystyczne przygotowały: Agnieszka Delik, Agnieszka Kliś-Seroczyńska, Agnieszka Kościelecka, Arleta Gawlik i Dorota Lemieszko. Piękną dekorację przygotowała Katarzyna Mazur we współpracy z Magdaleną Banaszewską, a o oprawę techniczną zadbał Marcin Piela. Nad całością przygotowań czuwał dyrektor szkoły Ryszard Jamroży.
Nie zabrakło przemówień, życzeń i podziękowań. Honorowy patron naszej imprezy, Zachodniopomorski Kurator Oświaty p. Paweł Palczyński, w swoim liście przekazał na ręce dyrektora Ryszarda Jamrożego i wicedyrektor Beaty Paciejewskiej szczególne słowa uznania nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkoły, którzy przez osiem dekad z oddaniem i profesjonalizmem realizowali swoje powołanie. Wspomniał, że dzięki pracy naszej i naszych poprzedników, tysiące absolwentów mogło rozpocząć swoją edukacyjną przygodę, zdobywając nie tylko wiedzę, ale także wartości, które towarzyszą im w życiu. Życzył wszystkim członkom społeczności szkolnej, aby nadchodzące lata przyniosły dalszy rozwój placówki, sukcesy edukacyjne i wychowawcze oraz satysfakcję z pracy. Niech nasza szkoła nadal pozostaje miejscem, w którym młodzi ludzie odkrywają swoje pasje, rozwijają zdolności i przygotowują się do dorosłego życia, czerpiąc inspirację z życia i twórczości patrona K.K. Baczyńskiego.
Zwieńczeniem obchodów było przekazanie pocztom sztandarowym Przedszkola Publicznego oraz Szkoły Podstawowej w Ińsku nowych strojów galowych. Od teraz uczniowie reprezentujący szkołę będą ubrani w piękne granatowe togi z logo szkoły, a przedszkolaki otrzymali eleganckie stroje marynarskie. Naszym pragnieniem jest, aby to wydarzenie zainspirowało społeczność uczniowską i nauczycielską do dalszego rozwoju i pielęgnowania szkolnych i lokalnych tradycji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji jubileuszu, a także tym, którzy licznie przybyli, by wspólnie celebrować tę wyjątkową okazję. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę i rozwój naszej szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły: Jolanty Dziemiańczyk, Teresy Furman, Zofii Bednarz, Krystyny Jackowiak, Marii Krawczyk, Anny Lemieszko, Karoliny i Janusza Lewandowskich, Zofii Majchrowskiej, Małgorzaty Marzyckiej, Zenony Moskwy, Jadwigi Stępczyńskiej, Krystyny Sydor, Heleny Szkołut, Władysławy Szymczak, Doroty Świerkockiej, Marii Tomkowiak, Elżbiety Pozdrowicz, Bożeny Krzyżanowskiej, Elżbiety Rachtan, Jerzego Kościelnego, Renaty Czerwonki, Agnieszki Stachowiak, Andrzeja Klyma, Marii Jarmoszko-Pożdał, Marii Pilarskiej-Smek, Renaty Wilk oraz Marii Ledzińskiej za obecność. Wiemy, że zawsze miło i z sympatią wspominacie lata pracy w naszej placówce. Wielu pedagogów uczących obecnie w ińskiej szkole wyfrunęło spod Waszych rąk. Wielu wybrało ten zawód, ponieważ daliście najlepszy przykład z możliwych. Dziękujemy i życzymy zadowolenia z każdego dnia, pomyślności w życiu osobistym, zdrowia oraz spełnienia marzeń.
Uroczystości jubileuszowe zakończyły się wspólną biesiadą przy przepysznym obiedzie, a także przeglądaniem starych kronik szkolnych, fotografii oraz opowieściami, jak to onegdaj bywało…
Tekst: DeL
Zdjęcia: DemA
74
VII Przełajowe Biegi LZS
W dniu 30.05.2025r. w naszej szkole odbyły się VII Przełajowe Biegi LZS. W imprezie wzięło udział 6 szkół: Dobra, Suchań, Radowo Małe, Dębice, Chociwel oraz nasza szkoła. Wszystkich uczestników było 200 osób. Rywalizacja była zacięta. Wszystkie dzieci po biegu mogły posilić się hot-dogiem. Choć rano padał deszcz to na sam bieg pogoda uspokoiła się.
Wyniki:
Klasa I
Dziewczęta:
- Alina Moczarska– Ińsko
- Julia Siminiak – Ińsko
- Lena Drozd – Grzędzice
Chłopcy:
- Ignacy Stępczyński – Ińsko
- Hubert Kaczmarek – Radowo Małe
- Gabriel Włodarczyk – Dobra
Klasa II
Dziewczęta:
- Maja Kołoszuk – Chociwel
- Magdalena Kot – Radowo Małe
- Monika Radawiec - Dębice
Chłopcy:
- Nikodem Pieniuta – Dobra
- Jakub Ogłoziński – Ińsko
- Alan Bieniewicz – Ińsko
Klasa III
Dziewczęta:
- Michalina Sroczyńska – Radowo Małe
- Dominika Bonkowska – Dobra
- Zuzanna Dworek – Radowo Małe
Chłopcy:
- Antoni Kulik – Radowo Małe
- Leszek Baxter – Ińsko
- Oliwier Maciejczyk – Dębice
Klasa IV
Dziewczęta:
- Liliana Adamek – Dobra
- Liliana Kaczmarek – Radowo Małe
- Magdalena Kornatowska - Dobra
Chłopcy:
- Franciszek Rosiński – Chociwel
- Jan Moczarski – Ińsko
- Julian Ratajczyk – Ińsko
Klasa V
Dziewczęta:
- Wiktoria Górska – Dobra
- Amelia Bernatowska – Suchań
- Zofia Bujak - Dębice
Chłopcy:
- Krystian Durkowski – Radowo Małe
- Karol Grzegorczyk – Ińsko
- Filip Soboń – Radowo Małe
Klasa VI
Dziewczęta:
- Hanna Kulik – Radowo Małe
- Zuzanna Bronisz – Suchań
- Adrianna Hopa - Suchań
Chłopcy:
- Alan Siminiak – Ińsko
- Oliwier Jarosz – Radowo Małe
- Błażej Sobota – Dębice
Klasa VII
Dziewczęta:
- Yevheniia Kuznetsova – Radowo Małe
- Maria Paluch – Radowo Małe
- Laura Małkowska - Ińsko
Chłopcy:
- Stanisław Elwart – Dobra
- Bartosz Igielski – Ińsko
- Adam Dworak – Dębice
Klasa VIII
Dziewczęta:
- Lena Sapiela – Dębice
- Zuzanna Dobrochowska - Dębice
Chłopcy:
- Jakub Nowogórski – Ińsko
- Damian Strycharczyk - Ińsko
- Szymon Janiszewski - Dębice
24
Uwaga!
Dzień Ziemi
23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas I–III wraz z wychowawcami spisali się na medal sprzątając teren wokół szkoły, parku i jeziora. Dzięki ich zaangażowaniu otoczenie stało się czystsze i piękniejsze.
To doskonała okazja, by już od najmłodszych lat uczyć się troski o przyrodę i otaczające nas środowisko. Sprzątanie świata jest ważne z kilku powodów. Po pierwsze, zanieczyszczenie środowiska ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Odpady i zanieczyszczenia wpływają na jakość powietrza, wody i gleby, co z kolei ma wpływ na rozwój chorób i stan zdrowia.
Po drugie, sprzątanie świata pomaga zachować piękno naszej planety i chronić dziką przyrodę. Dziki świat jest ważny dla zachowania równowagi ekosystemów i przetrwania wielu gatunków zwierząt i roślin. Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego pozwala nam zachować piękno dzikiej przyrody i chronić ją przed degradacją i zniszczeniem.
Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę dzieci na ekologiczne wyzwania i zachęcić uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska.
Katarzyna Demko
Sylwia Dec
Agnieszka Delik
Agnieszka Kliś-Seroczyńska
Agnieszka Kościelecka
20
Akcja sadzenia lasu
Dnia 11 kwietnia 2025r. młodzież naszej szkoły brała udział w akcji odnowieniowej lasu na terenie leśnictwa Łobez. Uczniowie klas siódmych i szóstych zostali przeszkoleni, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt, rękawice i pod czujnym okiem leśniczego Krzysztofa Gawlika sadzili „swoje” drzewa. W akcji brali udział także pracownicy biura Nadleśnictwa Łobez oraz nadleśniczy pan Wojciech Dąbkiewicz i z-ca nadleśniczego pan Marcin Wielgus.
Po zakończeniu pracy wszyscy zostali zaproszeni na ciepły posiłek przy ognisku.
Opiekunowie: Beata Paciejewska, Edyta Maciejewska, Jarosław Drozd.
3
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Baczyński artystycznie - ilustracja do wybranego utworu poety"
Archiwum Aktualności