• Biegi Przełajowe w Suchaniu

• W Biegach Przełajowych w Suchaniu naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Najwyższą lokatę uzyskał Tomasz Mazurczyk - 3 miejsce.  Ponadto Krystian Kliś był 5, Alan Siminiak 6. Wszyscy uczniowie zostali sklasyfikowani w pierwszej 10.

• Pomagamy zwierzętom

• My dzieciaki kochamy zwierzaki

Kotki, pieski, duże, małe

wszystkie są wspaniałe!

Zespół Szkół uczestniczy w całorocznej akcji charytatywnej pt. „Zbieramy karmę dla bezdomnych zwierząt”. Cieszymy się, że dzieci oraz rodzice wykazali się tak dużym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję zbiórki żywności.

6 kwietnia 2023 r. uczniowie kl. 1a oraz grupa 5-latków miały okazję odwiedzić i przy okazji dostarczyć zebraną karmę dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie. Głównym celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć gotowości niesienia pomocy bezbronnymi skrzywdzonym zwierzętom. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje schronisko oraz zobaczyły jak wyglądają pomieszczenia dla psów i kotów. Klasa 1 a oraz grupa 5-latków od prawie 2 lat angażują się w adopcję wirtualną piesków, która polega na zbieraniu i dostarczaniu karmy oraz wyprowadzaniu pupila na spacery. Okazuje się, że grupy przynoszą szczęście pieskom, ponieważ zwierzaki, które zostały przez nich zaadoptowane trafiają do prawdziwych domów. Podjęliśmy się kolejnej wirtualnej adopcji :) Klasa 1a zaadoptowała kundelka Afro a grupa 5-latków starszego pieska o imieniu Dziadek. Mamy nadzieję, że i tym razem zwierzakom się poszczęści i dostaną kochającą rodzinę.

Sylwia Dec

• Bieg Charytatywny "Pobiegniemy dla Mai"

• 28 kwietnia odbył się bieg charytatywny dla Mai która jest bardzo chora. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się i pobiegli dla małej Mai.

W kategorii dziewcząt kl. 1-3

1 m. Lena Trela