• Święta tuż, tuż…

• Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

15 grudnia uczniowie klasy II b mieli bardzo pracowity dzień, bowiem tego dnia piekli pierniczki, które miały być świątecznym prezentem dla ich rodziców. Dzień wcześniej dzieci poznały składniki, które są niezbędne do ich wykonania. Następnego dnia wychowawca przygotował z przyniesionych składników ciasto. Gdy wszystko było gotowe uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto i wycinali foremkami różne kształty. Były to różnej wielkości dzwoneczki, bałwanki i gwiazdeczki. Efektem  ich  pracy były pełne blaszki pierniczków, które zostały następnie upieczone w szkolnej pracowni. Najbardziej jednak oczekiwanym momentem było dekorowanie pierniczków, które odbyło się dnia następnego.  Najpierw dzieci polewały pierniki lukrem a następnie  posypywały  kolorowymi posypkami. Tak przygotowane pierniki trafiły do słoików ozdobionych na wzór reniferów. Miejmy  nadzieję, że rodzicom będą smakowały.

• Konkurs o Ińskim Parku Krajobrazowym

• Dnia 8.12.2022r., w naszej szkole odbył się finał Konkursu O Ińskim Parku Krajobrazowym.

Organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych w Szczecinie.

Uczniowie z Grupy Ekologicznej podjęli zmagania w formie testu sprawdzającego wiedzę na temat historii, roślinności i zwierząt występujących w Ińskim Parku Krajobrazowym.

Laureaci konkursu:

I miejsce- Alicja Gwóźdź (5b )

II miejsce- Jan Marcinkiewicz ( 5a)

III miejsce- Dawid Mikosz  ( 5a)

Nagrody wręczyli organizatorzy konkursu, Pan Dyrektor szkoły Ryszard Jamroży oraz Pan Jarosław Leśkiw

GRATULACJE!!!!

Podczas spotkania konkursowego uczniowie mogli także dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Ińskiego Parku Krajobrazowego dzięki Dyrektorowi Zespołu Parków Krajobrazowych panu Ryszardowi Mićko.

Osobami zaangażowanymi w organizację Konkursu byli:

pani Magdalena Wróblewska - główny specjalista ds edukacji Zespołu Parków Krajobrazowych

pani Kamila Górecka - referent ds edukacji Zespołu Parków Krajobrazowych

pan Krzysztof Gawlik - leśniczy Ińsko

pani Edyta Maciejewska - opiekun grupy

Dziękujemy bardzo za wspaniały konkurs. Do zobaczenia w następnym roku.

• Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

• 6 grudnia odbył się w naszej szkole Turniej Tenisa stołowego,  super zabawa połączona ze sportową rywalizacją.

Wyniki w kategorii dziewcząt:

I miejsce Zuzanna Banaszewska

II miejsce Martyna Karbowska

III miejsce Estera Huk

Wyniki w kategorii chłopców:

I miejsce Krystian Kliś

II miejsce Kuba Gisel

III miejsce Szymon Pańczyk

• Mikołaj w naszej szkole

• Dnia 6 grudnia mimo braku śniegu odwiedził nas Święty Mikołaj, każdy otrzymał słodki podarek. Dziękujemy Święty Mikołaju i oczekujemy na Ciebie 24 grudnia.

Dziękuję Radzie Rodziców za słodkie upominki. I młodzieży klasy 8a za zaangażowanie.

Tekst i foto opiekun SU Adamska Justyna

• ANDRZEJKI- czas magii i wróżb

• Jak zwyczaj nakazuje 30 listopada, tradycyjnie obchodzimy andrzejki. W tym roku uczniowie klasy II a i b postanowiły przyjrzeć się bliżej zwyczajom andrzejkowym.  Na początku dzieci poznały historię tego zwyczaju a później rozpoczęły się wróżby. Było wróżenie z kolorów, liczb, były zawody, serca z imionami, wróżba z kubeczkami, monetą no i oczywiście buty. Tego dnia buty dwóch uczennic i ucznia, jako pierwsze przekroczyły próg klasy. Zgodnie z wróżbą uczniowie mają dużą szanse na zdanie z nagrodą do następnej klasy. Były też specjalne ciasteczka z wróżbami, które upiekły mamy. W trakcie wróżb odbył się mały poczęstunek oraz zabawy ze śpiewem. Punktem kulminacyjnym było jednak przelewanie wosku. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały na ścianie swoje woskowe wytwory. Wierzyć czy nie wierzyć? To pytanie od samego rana było na ustach dzieci. Jednak niektóre wróżby dawały dzieciom wiele do myślenia, więc nastąpił etap przemyślenia: Czy to tylko zbieg okoliczności? Niestety każdy musi sobie sam na pytanie odpowiedzieć. Zobaczymy, co takiego wywróżą sobie dzieci za rok.

Wychowawczynie:

Agnieszka Kościelecka

• PODZIEL SIĘ KANAPKĄ

• 29 listopada uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariusza, pod czujnym okiem wychowawczyń z klas młodszych, przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki.  Następnie w czasie przerwy międzylekcyjnej kanapkami mogli poczęstować się uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Mamy nadzieję, że kanapki wszystkim smakowały, gdyż szybko znikały z talerzy.