Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Baczyński artystycznie - ilustracja do wybranego utworu poety"
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji K.K. Baczyńskiego
Uwaga!
1 kwietnia Prima aprilis w Naszej Szkole :)
Samorząd Uczniowski 1 kwietnia zorganizował Dzień bez Plecaka oraz Dzień Kolorowego Ubioru.
Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków.
Pomysły uczniów ograniczała jedynie wyobraźnia. Dzieci przyniosły swoje szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet w sklepowych wózkach! Zdarzały się też skrzynki na narzędzia, kuwety oraz… taczki.
Kreatywność naszych uczniów przeszła nasze oczekiwania, na korytarzach było niecodziennie, kolorowo i śmiesznie.
Każdy pomysł był dobry! Co prawda nie każdy wygodny, ale czego nie robi się dla dobrej zabawy?
Dziękujemy za ogromne zaangażowanie Naszej wspaniałej Społeczności Uczniowskiej !!!
Opiekunki SU:
Katarzyna Demko
Justyna Adamska
38
Wycieczka do Choszczna
Wycieczka edukacyjna do Choszczna – kultura i pomoc zwierzętom
20 marca 2025 roku uczniowie klas 1a, 2b i 3a Zespołu Szkół w Ińsku, pod opieką wychowawczyń, uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Choszczna. Głównymi punktami programu były udział w spektaklu teatralnym oraz wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.
Pierwszym przystankiem był Dom Kultury w Choszcznie, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt.Detektyw Pozytywka. Spektakl oparty na przygodach tytułowego bohatera – błyskotliwego detektywa o niezwykłym podejściu do rozwiązywania zagadek – dostarczył widzom wielu wrażeń. Dominowały w nim elementy humorystyczne, które rozbawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Profesjonalna gra aktorska i wciągająca fabuła sprawiły, że spektakl spotkał sięz ogromnym entuzjazmem uczestników.
Po zakończeniu części kulturalnej uczniowie odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierzątw Choszcznie, gdzie przekazali zebraną wcześniej karmę dla psów i kotów. Akcja charytatywna została zainicjowana kilka tygodni wcześniej w szkole, a jej celem było wsparcie podopiecznych schroniska. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniemi chętnie przyłączyli się do zbiórki.
Wizyta w schronisku miała nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny. Dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje placówka, na czym polega codzienna opieka nad zwierzętami oraz jakie wyzwania wiążą się z prowadzeniem tego typu instytucji. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć warunki, w jakich przebywają zwierzęta, co pozwoliło im lepiej zrozumieć problem bezdomności wśród psów i kotów. Głównym celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości na los bezdomnych zwierząt oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności i gotowości do niesienia pomocy słabszym. Dzięki tej inicjatywie dzieci nie tylko spędziły wartościowy czas, ale również zyskały nowe, cenne doświadczenia, które z pewnością pozostaną w ich pamięci na długo.
Wychowawczynie
Agnieszka Kliś-Seroczyńska
Katarzyna Demko
Sylwia Dec
7
XVII Spotkania z Edukacją
14 marca 2025 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie odbyły się „XVII Spotkania z Edukacją”, w których uczestniczyli uczniowie klas 8 naszej szkoły.
Wydarzenie organizowane było przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Centrum Kształcenia Zawododowego i Zespołem Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie.
Głównym celem spotkania była promocja szkolnictwa zawodowego oraz zapoznanie uczniów, rodziców i nauczycieli z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych.
A. Demeniuk
7
Lekcja w kinie
Dnia 07.03.2025 r. uczniowie klas 0-3 Zespołu Szkół w Ińsku udali się na wycieczkę edukacyjną do Ośrodka Kultury – Kino Drawa w Drawsku Pomorskim. Dzieci wzięły udział w „Lekcji w kinie” – „Jak pies z kotem, czyli o sekretach dobrej komunikacji” – prowadzonej przez zawodowego aktora.
Uczniowie podczas lekcji:
- dowiedzieli się, czym jest komunikacja, poczucie własnej wartości oraz empatia,
- uczyli się, jak rozmawiać, żeby inni nas zrozumieli,
- dowiedzieli się, jak lubić siebie takim, jakim się jest,
- próbowali zrozumieć, że każdy jest inny, ale każdy jest ważny,
- poznali sposoby na rozwiązywanie konfliktów.
Po lekcji była krótka przerwa a po niej uczniowie zostali zaproszeni na seans filmowy pt. „Był sobie kot”. Jest to zabawna opowieść o wdzięczności, przyjaźni i miłości z ekologicznym przesłaniem. Gdy film się skończył wszyscy udaliśmy się do autokarów i wróciliśmy do szkoły. W drodze powrotnej uczniowie opowiadali o wrażeniach z wyjazdu gdzie dominowało zadowolenie i radość uczestnictwa w wycieczce.
8
Turniej Badmintona
W dniu 05.03.2025r. odbył się Turniej Badmintona dziewcząt. W zawodach wzięły udział 24 dziewczęta z klas IV-VIII, Zwycięzcą została uczennica klasy VIIIb - Nela Dec, drugie miejsce zajęła Wiktoria Okraszewska z klasy VIIIa, a brąz zdobyła Laura Małkowska z klasy VIIa.
W dniu 06.03.2025r. odbył się Turniej Badmintona chłopców. Z dużej grupy - 34 uczniów - zwyciężył Dawid Mikosz z klasy VIIa, drugie miejsce zajął Łukasz Matik z klasy VIIa, trzecie Rafał Słomka z klasy VIIIb.
1
Warsztaty
W dniach 27- 28 lutego 2025 r. grupa EKO z klas siódmych gościła w Ośrodku Edukacji Leśnej SZMARAGD w Szczecinie.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na terenie parku prowadzonych przez pracowników ośrodka, poznali historie powstania Jeziora Szmaragdowego, zwiedzali bunkry w których można było zobaczyć hibernujące nietoperze.
Jednak głównym celem wyjazdu było zrobienie jak najciekawszych zdjęć na konkurs fotograficzny "Historia ukryta w lesie".
Obiektów do fotografowania nie zabrakło, pogoda dopisała więc wyjazd należy uznać za udany.
Organizatorzy i opiekunowie: Edyta Maciejewska, Beata Paciejewska.
2
Otwórz się na pomoc
Zgodnie z obietnicą dołączamy drugą część programu profilaktycznego Otwórz się na pomoc, który zwiększa świadomość rodziców i młodzieży na temat zagrożeń związanych z Internetem.
Link do drugiej części: Otwórz się na pomoc
UWAGA!
UWAGA!
Projekt
Ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych został zakupiony projekt profilaktyczny Otwórz się na pomoc. Projekt skierowany jest dla młodzieży klas 7-8 oraz rodziców. Jest to interaktywny film-gra poświęcony problemowi uzależnienia młodzieży od alkoholu.
Film-gra dostępny jest pod linkiem:Otwórz się na pomoc
W niedługim odstępie czasowym będzie druga propozycja profilaktyczna cyberprzemoc.
Bal karnawałowy
Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale! Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy dla uczniów klas I-III to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole 21 lutego. Tego dnia dzieci przebrały się między innymi za bohaterów znanych bajek lub filmów, leśników, piłkarzy oraz wróżki, księżniczki czy w zwyczajne sprzęty domowe, na przykład pralkę.
Kolorowe baloniki stanowiące wystrój sali, wprowadziły wszystkich w radosny nastrój i zachęcały do wesołej zabawy. W tym roku bal karnawałowy poprowadziła pani Magda, która w przebraniu banana, uczyła przeróżnych ruchów i układów tanecznych do znanych dzieciom piosenek oraz zachęcała do udziału w ciekawych zabawach. Spośród najbardziej roztańczonych i aktywnych dzieciaków wychowawczynie-królowe szkolnego balu karnawałowego, wyłoniły dwie Królowe i dwóch Królów balu. Królami zostali Jan Woźny i Damian Rydel, natomiast Królowymi Kasia Kuryś i Natalka Dawidowicz.
Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiechy nie znikały pomimo chwilowego zmęczenia.
Pod koniec balu wychowawczynie przy pomocy pana dyrektora Ryszarda Jamrożego nagrodziły wszystkich uczniów, którzy przebrali się tego dnia.
Cały bal przebiegał w miłej, wesołej i tanecznej atmosferze. Dzieci z żalem opuszczały salę balową. Zabawa była wyśmienita. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tej inicjatywy. Zobaczymy jak będzie za rok.
Wychowawczynie klas I-III
Agnieszka Kliś-Seroczyńska
Agnieszka Delik
Agnieszka Kościelecka
Sylwia Dec
Katarzyna Demko
Zdjęcia: Klaudia Ziarniewicz
24
Projekt
Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej
„Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzi AI zeszyt.online”
20 lutego odbyło się spotkanie rodzice –uczniowie -koordynator w sprawie przystąpienia naszej szkoły do innowacyjnego programu MEN.
Zgłoszenie, które wysłała Urząd Gminy zostało, pozytywnie rozpatrzone, dzięki temu uczniowie klas czwartych otrzymali możliwość udziału w ogólnopolskim projekcie.
Celem podejmowanych działań jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w rozumieniu matematyki oraz uczynienie „nauki matematyki bardziej interesującą i efektywną”.
Projekt AI zeszyt.online uwzględnia zarówno uczniów, którzy potrzebują nadrobić zaległości (utrwalić wiadomości) jak i uczniów utalentowanych matematycznie, zainteresowanych poszerzeniem swoich umiejętności.
Projekt ten jest ciekawym innowacyjnym elementem oceniania kształtującego. Wykorzystuje narzędzia wspomagają efektywne wykorzystanie czasu nauki. Celem przedsięwzięcia jest poprawa skuteczności nauczania matematyki w zakresie indywidualizacji procesu nauczania matematyki. Istotnym jest fakt, że sztuczna inteligencja jest wsparciem dla nauczycieli, a nie ich zastępuje. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi wspartych sztuczną inteligencją powinniśmy uzyskać oczekiwany, pozytywny efekt.
Dziękuję rodzicom klasy 4a i 4b oraz młodzieży klas czwartych za ogromne zaangażowanie i życzę wytrwałości w dążeniu do zaplanowanych celów.
Koordynator projektu
Justyna Adamska
Uwaga!
Uwaga!
Dzień Babci i Dziadka
31 stycznia 2025 r. z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka gościliśmy w naszej szkole kochane Babcie oraz drogich Dziadków uczniów klas młodszych. Swoją obecnością zaszczycili nas też goście z Klubu Senior+. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego też w tym szczególnym dniu dzieci z klas I-III przygotowały dla nich różne niespodzianki. Goście przybyli bardzo licznie. Rodzice zapewnili kawkę, herbatkę i smaczne ciasta. Goście z niecierpliwością oczekiwali na występy wnucząt. Poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane wraz z wychowawczyniami części artystyczne. Babcie i Dziadkowie z dumą obserwowali swoje wnuczęta, które bardzo dużo serca włożyły w to, aby jak najlepiej wyrazić miłość i szacunek do Babć i Dziadków. Na zakończenie były gorące życzenia i upominki dla zgromadzonych gości. Był to dzień bardzo uroczysty, a zarazem pełen zabawnych niespodzianek.
Za organizację imprezy odpowiedzialne były wychowawczynie:
Sylwia Dec
Agnieszka Delik
Katarzyna Demko
Agnieszka Kliś-Seroczyńska
Agnieszka Kościelecka
Klaudia Ziarniewicz
17
PODRÓŻ DO ŚWIATA HERBAT
20 stycznia 2025 roku uczniowie klasy II a podczas zajęć, wyruszyli w podróż do świata zimowej herbaty. W czasie zajęć dowiedzieli się, że herbaty, które przyrządzili, to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale również skarbnica zdrowia. Uczniowie mieli również możliwość poznania przypraw, które dodają herbacie wyjątkowego smaku i aromatu. Na koniec, najprzyjemniejszym momentem było wspólne napicie się przygotowanych herbat.
Agnieszka Kliś-Seroczyńska
Klaudia Ziarniewicz
9
Archiwum Aktualności