PLAN FERII ZIMOWYCH 2022-2023
PLAN_FERII_ZIMOWYCH_2022-2023.pdf
Harmonogram zajęć obozu zimowego w ramach programu "odLOTTOwe ferie"
PLAN FERII ZIMOWYCH 2022-2023
PLAN_FERII_ZIMOWYCH_2022-2023.pdf
Harmonogram zajęć obozu zimowego w ramach programu "odLOTTOwe ferie"
1 lutego 2023 r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji dla uczniów kl. 0-III. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Podczas prelekcji pani policjantka przypomniała o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupiła się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniała zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Spotkanie było interesujące i pouczające, uczniowie wynieśli z niego wiele cennych rad.
UWAGA!!!
Drodzy Rodzice
Przypominamy, że w Świetlicy Szkolnej klas 0 I-III przebywać mogą uczniowie oczekujący na odwóz oraz zapisani na listę. Uczniowie z Ińska po zajęciach dodatkowych idą do domu. Młodsze dzieci zobowiązani są odebrać rodzice bezpośrednio po zajęciach! W razie konieczności pozostawienia dziecka w świetlicy należy pobrać druk umieszczony na stronie szkoły i przekazać przed zajęciami wychowawcy lub w sekretariacie.
24 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o sejmie RP, którego uczestnikami byli uczniowie SP w Suchaniu oraz SP w Ińsku.
Inicjatorem wydarzenia był poseł na sejm IX kadencji Jarosław Rzepa.
Konkurs został poprzedzony wykładem pracowników Wszechnicy Sejmowej połączonym z prezentacją multimedialną dotycząca architektury, historii Sejmu oraz trybu ustawodawczego.
Uczniowie mieli również możliwość spotkania z posłem, który chętnie odpowiadał na ich pytania.
J. Nadkierniczna
„Dziadku miły, twoje ręce,
dużo ciepła dają mi.
Twoje serce, droga babciu,
w zimne mnie ogrzewa dni.”
W dniu 20 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z klas 1-3 wspólnie ze swoimi paniami przygotowały przedstawienie pt. „Dwanaście miesięcy”. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, życzyły babciom i dziadkom cudownych lat. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Dyrektor szkoły Pan Ryszard Jamroży również życzył zebranym gościom wszystkiego najlepszego a przede wszystkim pociechy z wnucząt. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Następnie wszystkie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dnia 23 stycznia odbyła się ta wspaniała uroczystość. W udekorowanej sali dzieci z grupy ,,Smerfów” i „Biedronek” przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne kwiatki oraz kalendarze.
W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Następnie były konkursy, w których dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie
z wnukami.
Wych. Małgorzata Marzycka
i Katarzyna Demko
Dziękujemy za nominację.
Zespół Szkół w Ińsku, wykonał zadanie.
Krzysiu jesteśmy z Tobą 💖
https://www.siepomaga.pl/krzys-warsinski
22 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 1a wraz z rodzicami spędzili w szkole miło czas, który wypełniony był magiczną i świąteczną atmosferą. Dzieci przygotowały dla rodziców przedstawienie jasełkowe, których przesłanie było bardzo głębokie i nawiązywało do współczesnych problemów społecznych. Rodzice przygotowali stół pełen słodkości, przy którym składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Powitaliśmy piosenką długo oczekiwanego gościa Św. Mikołaja, który w tym roku podarował każdemu prezenty. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycjii zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.
Dyrektor Zespołu Szkół w Ińsku
ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy konserwator
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
15 grudnia uczniowie klasy II b mieli bardzo pracowity dzień, bowiem tego dnia piekli pierniczki, które miały być świątecznym prezentem dla ich rodziców. Dzień wcześniej dzieci poznały składniki, które są niezbędne do ich wykonania. Następnego dnia wychowawca przygotował z przyniesionych składników ciasto. Gdy wszystko było gotowe uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto i wycinali foremkami różne kształty. Były to różnej wielkości dzwoneczki, bałwanki i gwiazdeczki. Efektem ich pracy były pełne blaszki pierniczków, które zostały następnie upieczone w szkolnej pracowni. Najbardziej jednak oczekiwanym momentem było dekorowanie pierniczków, które odbyło się dnia następnego. Najpierw dzieci polewały pierniki lukrem a następnie posypywały kolorowymi posypkami. Tak przygotowane pierniki trafiły do słoików ozdobionych na wzór reniferów. Miejmy nadzieję, że rodzicom będą smakowały.
Dnia 8.12.2022r., w naszej szkole odbył się finał Konkursu O Ińskim Parku Krajobrazowym.
Organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych w Szczecinie.
Uczniowie z Grupy Ekologicznej podjęli zmagania w formie testu sprawdzającego wiedzę na temat historii, roślinności i zwierząt występujących w Ińskim Parku Krajobrazowym.
Laureaci konkursu:
I miejsce- Alicja Gwóźdź (5b )
II miejsce- Jan Marcinkiewicz ( 5a)
III miejsce- Dawid Mikosz ( 5a)
Nagrody wręczyli organizatorzy konkursu, Pan Dyrektor szkoły Ryszard Jamroży oraz Pan Jarosław Leśkiw
GRATULACJE!!!!
Podczas spotkania konkursowego uczniowie mogli także dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Ińskiego Parku Krajobrazowego dzięki Dyrektorowi Zespołu Parków Krajobrazowych panu Ryszardowi Mićko.
Osobami zaangażowanymi w organizację Konkursu byli:
pani Magdalena Wróblewska - główny specjalista ds edukacji Zespołu Parków Krajobrazowych
pani Kamila Górecka - referent ds edukacji Zespołu Parków Krajobrazowych
pan Krzysztof Gawlik - leśniczy Ińsko
pani Edyta Maciejewska - opiekun grupy
Dziękujemy bardzo za wspaniały konkurs. Do zobaczenia w następnym roku.
6 grudnia odbył się w naszej szkole Turniej Tenisa stołowego, super zabawa połączona ze sportową rywalizacją.
Wyniki w kategorii dziewcząt:
I miejsce Zuzanna Banaszewska
II miejsce Martyna Karbowska
III miejsce Estera Huk
Wyniki w kategorii chłopców:
I miejsce Krystian Kliś
II miejsce Kuba Gisel
III miejsce Szymon Pańczyk
Dnia 6 grudnia mimo braku śniegu odwiedził nas Święty Mikołaj, każdy otrzymał słodki podarek. Dziękujemy Święty Mikołaju i oczekujemy na Ciebie 24 grudnia.
Dziękuję Radzie Rodziców za słodkie upominki. I młodzieży klasy 8a za zaangażowanie.
Tekst i foto opiekun SU Adamska Justyna
Jak zwyczaj nakazuje 30 listopada, tradycyjnie obchodzimy andrzejki. W tym roku uczniowie klasy II a i b postanowiły przyjrzeć się bliżej zwyczajom andrzejkowym. Na początku dzieci poznały historię tego zwyczaju a później rozpoczęły się wróżby. Było wróżenie z kolorów, liczb, były zawody, serca z imionami, wróżba z kubeczkami, monetą no i oczywiście buty. Tego dnia buty dwóch uczennic i ucznia, jako pierwsze przekroczyły próg klasy. Zgodnie z wróżbą uczniowie mają dużą szanse na zdanie z nagrodą do następnej klasy. Były też specjalne ciasteczka z wróżbami, które upiekły mamy. W trakcie wróżb odbył się mały poczęstunek oraz zabawy ze śpiewem. Punktem kulminacyjnym było jednak przelewanie wosku. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały na ścianie swoje woskowe wytwory. Wierzyć czy nie wierzyć? To pytanie od samego rana było na ustach dzieci. Jednak niektóre wróżby dawały dzieciom wiele do myślenia, więc nastąpił etap przemyślenia: Czy to tylko zbieg okoliczności? Niestety każdy musi sobie sam na pytanie odpowiedzieć. Zobaczymy, co takiego wywróżą sobie dzieci za rok.
Wychowawczynie:
Agnieszka Kliś-Seroczyńska
Agnieszka Kościelecka
29 listopada uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariusza, pod czujnym okiem wychowawczyń z klas młodszych, przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Następnie w czasie przerwy międzylekcyjnej kanapkami mogli poczęstować się uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Mamy nadzieję, że kanapki wszystkim smakowały, gdyż szybko znikały z talerzy.
25 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do wspólnej zabawy zaproszono uczniów grup PP "Smerfy" i "Biedronki" oraz klasy 1a. Każdy z nich przyniósł ze sobą ulubioną maskotkę misia. Podczas spotkania dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia, układały rozsypanki z wizerunkiem misia i rozpoznawały bajkowe misie: Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona czy Kubusia Puchatka. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.
Opis i zdjęcia:
Katarzyna Demko
Dnia 18 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas 7 i 8 pt. "Hazard nie daj się wciągnąć" prowadzone przez Krajową Administrację Skarbową pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Adamska Justyna
W listopadzie w klasie II b odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po obejrzeniu filmu ,,Doktor Kręciołek” uczniowie poznali w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wszelkich wskazówek dotyczących postępowania w sytuacji zagrożenia życia. Podczas zajęć zostały omówione następujące tematy.
1. Bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy i poszkodowanego oraz wzywanie pomocy.
W tym zakresie uczniowie uczyli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo poszkodowanego. Co robić, gdy jesteśmy na niebezpiecznym terenie, jak zabezpieczyć miejsce, w którym znajduje się poszkodowany, oraz co zrobić, gdy czujemy się niebezpiecznie oraz w jaki sposób wezwać pomoc.
2. Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej oraz wzywanie pomocy.
Uczniowie ćwiczyli, w jaki sposób sprawdzić, czy osoba poszkodowana jest przytomna i co robić, jeżeli w pobliżu miejsca wypadku nie będzie nikogo dorosłego. Utrwalili sobie numery telefonów ratunkowych oraz zapoznali się z całą procedurą zgłaszania wypadku i wzywania fachowej pomocy.
3. Oddech – uczniowie uczyli się rozpoznawania trzema zmysłami (słuch, wzrok, dotyk) czy poszkodowany oddycha.
4. Pozycja boczna ustalona. Podczas ćwiczeń pozycji bocznej ustalonej dzieci uczyły się jak ułożyć osobę poszkodowaną by spokojnie i bezpiecznie móc doczekać się przyjazdu karetki pogotowia oraz w jaki sposób kontrolować stan rannego.
5. Oddechy ratownicze. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Wykorzystując manekiny ,,Mini Ania” uczyli się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Uczniowie ćwiczyli oddechy ratownicze, zwracając uwagę na ruch klatki piersiowej. Ponad to nauczyli się ile wdechów powinni wykonać, żeby ich pomoc była skuteczna.
6. Uciskanie klatki piersiowej. Dalszym etapem ćwiczeń z manekinem było opanowanie umiejętności odpowiedniego uciskania klatki piersiowej oraz zapamiętania liczby dokonywanych ucisków.
Tę umiejętność uczniowie uznali za bardzo trudną, ciężką i męczącą.
Przeprowadzone zajęcia miały przede wszystkim na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi, które powinny być podjęte w wypadku nieobecności osób dorosłych. Oczywiście zajęcia nie zrobią z uczniów profesjonalnych ratowników, ale na pewno lepiej nauczą radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
Wychowawca:
Agnieszka Kliś-Seroczyńsk
Powered by aSc EduPage