• Dzień Przedszkolaka

• Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
                          20 września 2021r.  wszystkie nasze grupy przedszkolne: Pszczółki, Żabki, Krasnale wraz z zerówką - Smerfy świętowanie rozpoczęły od wycieczki do kina Morena. Dzieci obejrzały tam ciekawą bajkę pt. „W rytmie dżungli”.
                          21 września 2021r. rozpoczęła się wspaniała zabawa. Przedszkolaki spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach prowadzonych przez animatora. Zabawy ruchowe przy muzyce, taniec w bańkach mydlanych, pianie i dymie pozostanie dzieciom na długo w pamięci. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Nie zabrakło  również słodkiego poczęstunku w formie waty cukrowej. Odbył się również pokaz piłki nożnej, prowadzony przez pana Tomasza Delika.
                          Na zakończenie wesołej zabawy dzieci wyszły na dziedziniec szkoły, gdzie czekały na nie zamki dmuchane :)

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Tekst: Sylwia Dec

• Biegi w Dobrej

• Dnia 22.09.2021 roku odbyły się Biegi Przełajowe w Dobrej. W imprezie uczestniczyło 11 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów.

Najlepsze wyniki z naszej szkoły uzyskali:

Karol Grzegorczyk - 3 miejsce

Julian Ratajczyk - 3 miejsce

Kaja Ledzińska – 5 miejsce

Natalia Maranda – 5 miejsce

Tomek Kowalkowski – 5 miejsce

Oliwier Maranda – 6 miejsce

Dawid Kurowski – 6 miejsce

Ksawery Jamróz – 6 miejsce

Zawody były udane, dzieci miło spędziły czas, wróciły zadowolone do domu.

I. Andrusieczko-Burda

J. Drozd

• Narodowy Dzień Sportu

• Dnia 11.09.2021 roku w Ińsku odbył się Narodowy Dzień Sportu. W tym dniu zorganizowany został mecz siatkówki: nauczyciele kontra mieszkańcy Ińska, który zakończył się wynikiem 3:0 dla mieszkańców. Na dworze można było pograć w tenisa stołowego, oraz wziąć udział w nordic walking. Na koniec było ognisko i gorące kiełbaski.

I. Andrusieczko-Burda

J. Drozd

• NARODOWE CZYTANIE

• 06.09.2021r. wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie Zespołu Szkół w Ińsku, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Narodowe Czytanie”. Udział w spotkaniu jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.  W tym roku czytaliśmy fragmenty „Akademii pana Kleksa”, „Katarynki” i „Pana Tadeusza”. W wydarzeniu wzięły udział klasy: 4-8 z wychowawcami, nauczyciele języka polskiego oraz panie bibliotekarki. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Dnia 1 września 2021 roku o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość została poprzedzona Mszą Świętą w kościele w Ińsku o godzinie 8.00.

Na początku apelu głos zabrał Burmistrz Ińska p. Jacek Liwak, który życzył  wszystkim uczniom wielu sukcesów edukacyjnych w nowym roku szkolnym. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Ryszard Jamroży, który powitał wszystkich obecnych na uroczystości i również życzył wszystkim samych sukcesów. Kilka słów do wszystkich zebranych powiedział także proboszcz naszej parafii  ks.Janusz Kasper.

Po przedstawieniu spraw organizacyjnych przez wicedyrektor szkoły p. Beatę Paciejewską uczniowie pod opieką swych wychowawców rozeszli się do klas.

W nowym roku szkolnym życzymy Uczniom oraz Nauczycielom i Rodzicom wielu sukcesów i satysfakcji.

• ZARZĄDZENIE NR 20/2021

• ZARZĄDZENIE NR   20/2021

DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W IŃSKU

z dnia 27 sierpnia  2021 r.

w sprawie funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego

w Ińsku w okresie stanu epidemii COVID-19

Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 20/2021

Procedury bezpieczeństwa na terenie

Zespołu Szkół w Ińsku w okresie pandemii Covid-19

Na czerwono zostały zaznaczone zmiany, które obowiązują od 1 września 2021 r.

zarzadzenie_20__Covid.pdf