• Program ERASMUS+ w naszej szkole

Po raz kolejny w naszej szkole realizowany jest program Erasmus+.

Dzięki staraniom pani Zofii Madej – koordynatorki projektu, dwunastu nauczycieli przedmiotów przyrodniczo-matematycznych i nauczania początkowego będzie uczestniczyło w projekcie „Innowacyjne narzędzia do kreowania multimedialnych materiałów edukacyjnych”. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie tworzenia narzędzi multimedialnych. Przewiduje się cykl trzech szkoleń . Wszystkie szkolenia odbywać się będą w Portugalii, a językiem wykładowym będzie język angielski.

W dniach 27-31sierpnia 2018r. pierwsza grupa projektowa w składzie: panie Z. Madej, M. Tomkowiak-Tomoń, R. Jedrek i B. Paciejewska, wzięły udział w szkoleniu „ICT and free Web Tools in Education – Anodher way to teach and learn”. Szkolenie miało formę wykładów i zajęć praktycznych, których celem było poznanie bezpłatnych narzędzi WEB 2.0 Tools, takich jak: Voki, Prezi, APPs, nauka korzystania z platformy Moodle i innych narzędzi, które wykorzystać można do tworzenia i publikowania atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. Poza nauczycielami z Polski w szkoleniu brali udział nauczyciele z Belgii i Francji. Dodatkowo, podczas pobytu, grupa wizytowała miejscową szkołę podstawową i szkołę zawodową oraz „Klasy przyszłości” w szkole w Setubal.

W najbliższym czasie Panie podzielą się wrażeniami, zdobytą wiedzą i umiejętnościami z pozostałymi nauczycielami.

Beata Paciejewska