• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

•             26 września, na piątej godzinie lekcyjnej, odbyło się grupowe karaoke z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej. Uczniowie klas 4-8 wykonywali utwory w wybranych językach (angielskim, niemieckim i francuskim).

Utwory i ich wykonawcy:

• klasa 4, piosenka „Panie Janie” w języku francuskim;
              • uczennica klasy 5a, Stella Podliska”, piosenka „Neun und neunzig luftballons” w języku niemieckim;
              • uczennice klasy 5a, Stella Podliska i Maja Huk, piosenka „My name is Cheeky” w języku angielskim;
              • uczeń klasy 6a, Filip Wrzeszcz, piosenka „Summer” w języku angielskim;
              • uczeń klasy 6a, Wojciech Demko i 7a, Bartosz Sikorski, piosenka „Pass the Dutchie, w języku angielskim;
              • uczniowie klasy 7a, Irena Bobrowska, Sara Wójciak, Franek Zimnicki, Borys Leśkiw, Bartosz Sikorski, piosenka „Never gonna give you up” w języku angielskim;
              • uczennice klasy 8 a i b, Karolina Strycharczyk, Natalia Tomala oraz Marlena Szkołut, piosenka „Summer sadness” w języku angielskim;
              • uczennica klasy 8a, Wiktoria Urbanowicz, piosenka „All of me”, w języku angielskim;
              • uczennice klasy 8a, Natalia Sadowska i Marlena Szkołut, piosenka „When I'm gone”, piosenka w języku angielskim;
              • uczniowie klas 8a i 8b, Natalia Tomala, Karolina Strycharczyk, Zuzanna Jackowska, Szymon Pańczyk, Martyna Ledzińska, Martyna Karbowska, Wiktoria Urbanowicz, Marlena Szkołut, Natalia Sadowska, piosenka „Lazy song”  piosenka w języku angielskim;
              • uczennica klasy 8b, Nikola Tryk, piosenka „House of memories”, piosenka w języku angielskim;
              • uczennica klasy 8b, Maja Małas, piosenka „Baby one more time”, piosenka w języku angielskim;

Występy cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że nawet osoby, które nie zgłosiły się wcześniej, bardzo chciały wystąpić i zaśpiewać ulubioną piosenkę, tym samym zaprezentować swe wokalne zdolności.

Autorki:

Martyna Ledzińska, Wiktoria Urbanowicz, Zofia Łońska i Marlena Szkołut

Wszystkim serdecznie gratulujemy zdolności i oczywiście odwagi ;-)

Nauczycielki języków obcych: Zofia, Małgorzata i Justyna

• Biegi w Dobrej

• Biegi przełajowe w Dobrej odbyły się 21 września 2022 roku.

Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas 2-8.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Karol Grzegorczyk  - 2 miejsce

Jan Moczarski - 3 miejsce

Julian Ratajczyk – 4 miejsce

Jakub Gisel  - 4 miejsce

Arina Anikina - 5 miejsce

Oliwier  Maranda -  6 miejsce

Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

Tekst i foto: Jarosław Drozd

• Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

• Dnia 12 września odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie klas 4-8 oddali głos na swojego kandydata.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023 został Szymon Pańczyk uczeń klasy 8a.

Zastępcą przewodniczącego została Marlena Szkołut uczennica klasy 8a.

Życzymy twórczej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

Foto i tekst opiekun SU J.Adamska

• Wycieczka klasy 7a

• 8 września klasa 7a po zajęciach lekcyjnych wybrała się na wycieczkę integracyjną na kręgle. Wspólna zabawa, posiłek i deser to, to co moi uczniowie lubią najbardziej :-) Dziękujemy za umożliwienie nam integracyjnego wyjazdu.

Foto tekst J.Adamska wychowawca klasy 7a

• UWAGA!

• Zapraszamy do skorzystania z obiadów na stołówce szkolnej w roku szkolnym 2022/2023.

Płatność za obiady w miesiącu WRZESIEŃ 2022 r.

Obiady będą wydawane od dnia 5.09.2022 (poniedziałek) - prosimy o wypełnienie deklaracji.

Opłata za obiady w miesiącu wrześniu wynosi 230 zł (20 x 11,50 zł = 230 zł).

Opłatę za miesiąc WRZESIEŃ należy uiścić do dnia 7.09.2022 r. (w tytule wpisując imię i nazwisko dziecka i klasę) przelewem na konto bankowe nr: 53 9375 1041 5507 4433 2000 0010

Osoby, które dokonują wpłaty za obiady gotówką będą mogły to zrobić po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 502 961 492.

ŻYCZYMY SMACZNEGO :)

Deklaracja_obiady_Insko_plus_info_dla_Rodzicow..pdf​​​​​​​

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Dnia 1 września 2022 roku o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość została poprzedzona Mszą Świętą w kościele w Ińsku o godzinie 8.00.

Jak co roku, na inaugurację nowego roku przybywają do nas goście. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością:

- Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Pan Jarosław Rzepa,

- Pani profesor Maria Czerepaniak – Walczak,

- Burmistrz Gminy i Miasta Ińsko – pan Jacek Liwak,

- Przewodniczący Rady Rodziców – pan Krzysztof Pozorski,

- Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Izabela Trząska – Huk,

- Ksiądz proboszcz – Janusz Kasper.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły – pan Ryszard Jamroży, następnie głos zabrali goście. Wszyscy życzyli nam wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Pani profesor Maria Czerepaniak - Walczak zapowiedziała nagrody dla uczniów, którzy w obecnym roku szkolnym uzyskają 100%-ową frekwencję.

Po przedstawieniu spraw organizacyjnych przez wicedyrektor szkoły panią Beatę Paciejewską, wysłuchaliśmy krótkiego programu artystycznego w wykonaniu Zuzi Migały, Wiktorii Urbanowicz i Stelli Podliskiej. Przywitaliśmy również uczniów przybyłych do nas z Ukrainy.

Po uroczystości uczniowie wraz z  wychowawcami rozeszli się do klas.

W nowym roku szkolnym życzymy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom wielu sukcesów i satysfakcji.

Prowadzące Agnieszka Kościelecka i Katarzyna Mazur