• WARSZTATY Z KLIMATEM

•          Dzięki współpracy z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w dniach 8-12 sierpnia 2022 r. realizowaliśmy  w naszej szkole projekt  "Warsztaty z klimatem".

W warsztatach brały udział dzieci z klas I – III.

Celem projektu było wzmacnianie świadomości ekologicznej, bioróżnorodności, biogospodarki i rolnictwa ekologicznego oraz kreowania postaw proekologicznych wśród dzieci, promocja ochrony przyrody oraz rozwój poczucia odpowiedzialności za środowisko.

Tematyka zajęć dotyczyła ochrony przyrody: gleby, wody, powietrza i fauny na obszarach wiejskich. Uczestnicy uczyli się czym jest bioróżnorodność, jak wykorzystywać surowce wtórne, poznawali zasady segregacji śmieci, w tym odpadów z gospodarstwa rolniczego. Podczas wycieczki do zagrody edukacyjnej „Siedem Ogrodów” w Łowiczu Wałeckim, poznali podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego, odnawialnych źródeł energii oraz sposobów „zatrzymania” wody na wsi.

Zajęcia miały formę ćwiczeń, gier, zabaw oraz zajęć w terenie.

Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Mimo, iż wakacje to czas odpoczynku i relaksu, dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach.

Za wspólną naukę i zabawę bardzo Im dziękuję!

Prowadząca Agnieszka Kościelecka