• DZIEŃ TOSTA

• 11 kwietnia Samorząd Uczniowski oraz grupa chętnych wolontariuszy pod opieką p. Katarzyny Demko oraz p. Katarzyny Mazur, zorganizowali w naszej szkole obchody „Dnia tosta”. Uczniowie mieli możliwość zakupienia sobie różnych tostów oraz pomóc potrzebującym, ponieważ cała zebrana kwota zostanie przekazana na Dom Dziecka nr. 1 w Stargardzie.

RSU

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

•        Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosnym i wyczekiwanym przez wszystkie dzieci dniem. Wspólne obchody pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. 21 marca uczniowie klas I-III oraz grupy PP zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Ten dzień rozpoczęliśmy od obejrzenie filmu w kinie a następnie barwnym korowodem z okrzykami ,,żegnaj zimo, witaj wiosno” przeszliśmy z Marzanną ulicami Ińska. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna została spalona na dziedzińcu szkolnym. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. W tym dniu w strojach obowiązywały oczywiście wiosenne barwy – kolor zielony. Zwieńczeniem obchodów Dnia Wiosny było pieczenie kiełbasek oraz wspólne zabawy.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 1 kwietnia 2022r w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany „Dzień bez plecaka”. Uczniowie wykazali się ogromnym poczuciem humoru i pomysłowością, zastępując tradycyjny plecak niebanalnymi nosidłami, które wywołały uśmiech na wielu twarzach i sprawiły, że ten dzień stał się wyjątkowy.

Nie zabrakło koszyków, walizek, wózka dla lalek, klatki dla gryzoni,  szafek... pojawiła się nawet opona samochodowa!

Kreatywność naszych uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

RSU

• DZIEŃ KOLORU ZIELONEGO

• 30 marca w naszej szkole był dniem koloru zielonego. Jest to nie tylko symbol irlandzkiego Dnia Św. Patryka, ale również kolor przyjaźni. Uczniowie i pracownicy jak zawsze nas nie zawiedli, ubierając się w przeróżne odcienie zieleni. Szmaragdowy, seledynowy, malachitowy, pistacjowy to tylko jedne z nielicznych kolorów pojawiających się na szkolnych korytarzach. Tak jak zawsze wszystko zostało utrwalone na fotografiach.

• Wycieczka

• 9 marca 2022 r. uczniowie klas  I –III  oraz  VII s wybrali się  pod opieką swoich wychowawczyń do Parku Trampolin w Szczecinie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Na terenie parku  znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, trampoliny z koszami, basen z gąbkami. Po rozgrzewce, pod okiem instruktorów,  uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, grali w zbijaka, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą.