• Dzień Bezpiecznego Komputera

• 12 października obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym nt. „Bezpieczny Komputer”. Uczniowie przygotowali ciekawe prace plastyczne przedstawiające zasady bezpiecznego korzystania z komputera i zabezpieczenia komputera przed niebezpieczeństwami płynącymi z Internetu. Pierwsze miejsce zajęła Marlena Szczerba (kl. VIIIb), drugie miejsce zajęła Weronika Perlach (kl. VIIIb) i Natalia Sadowska (kl. IVa), trzecie miejsce zajęły Julia Sikora (kl. IVa) i Martyna Słoma (kl. Va). Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Urbanowicz (kl. IVa), Szymon Pańczyk (kl. IVa), Oliwia Tomczyk (kl. VIIb). Przez cały tydzień na lekcjach informatyki uczniowie poznawali zasady korzystania z komputera oraz w jaki sposób bezpiecznie zabezpieczyć swój komputer. Podczas zajęć obejrzeli kreskówkę pt. „Zabezpiecz swój komputer”, poznali pojęcia firewall, program antywirusowy i jego zadania. Podsumowaniem zajęć był udział w quizie, w którym mogli sprawdzić swoje wiadomości zdobyte podczas lekcji.

Tekst i foto: K. Muż

• Wizyta siostry Casty

• Dnia 08.10.2018r. w naszej szkole gościliśmy siostrę zakonną Castę z Kipsing (Kenia). Siostra jest odpowiedzialna za program "Adopcja na odległość", do którego przyłączyła się nasza szkoła.

Dzieci dowiedziały się, jak żyją, mieszkają i w jakich warunkach uczą się ich rówieśnicy w Kipsing. Podczas spotkania siostra podziękowała wszystkim tym, którym los dzieci afrykańskich jest drogi.

M. Piątkowska

• Dzień Chłopaka

•        Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy.

W naszej  szkole Dzień Chłopaka świętowaliśmy 28 września. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich dziewcząt złożyli życzenia oraz wręczyli słodki upominek wszystkim chłopcom.

Przybliżmy sobie historię tego święta - Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.

Opiekunowie

Samorządu Uczniowskiego