• Akcja

• Dnia23 kwietnia 2022 r. pięciolatki wraz z rodzicami brały udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez pana leśniczego  Krzysztofa Woźnego.  Zanim szpadle poszły w ruch przedszkolaki i rodzice wysłuchali krótkiej instrukcji, jak prawidłowo sadzić drzewka. Humory wszystkim dopisywały, pogoda również sprzyjała, wiec praca była dla wszystkich wielką przyjemnością. Kiedy już młody las znalazł się w ziemi, przyszedł czas na ognisko i pyszne kiełbaski.

• Wizyta w schronisku

• Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie" -/Josh Billings/

Dzieci z Przedszkola Publicznego przy Zespole Szkół w Ińsku im „Bajkowej Przystani” oraz grupa 6 latków w październiku dokonały wirtualnej adopcji dwóch piesków przebywających w schronisku w Choszcznie. Dnia 11 oraz 14  kwietnia dzieci wybrały się w odwiedziny do swoich podopiecznych, aby przekazać zgromadzoną karmę dla zwierząt.  W trakcie wizyty dzieci miały możliwość obejrzenia zwierząt przebywających w schronisku oraz poznanie zasad funkcjonowania tej instytucji. Oprowadzająca nas po obiekcie pani Ania opowiedziała przedszkolakom, w jaki sposób trafiają tam zwierzęta, a także o zwyczajach wybranych czworonogów. Spotkanie z pieskami sprawiło dzieciom wiele radości. Wszystkie już dzisiaj zapewniają, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierząt nie wolno krzywdzić, a potrzebującym naszej pomocy – należy pomagać.