• Aktualności

            • UWAGA!

            • Karty zgłoszenia na posiłki w stołówce szkolnej na rok szkolny 2023-2024, a także informacje o opłatach za posiłki za wrzesień znajdują się w zakładce DLA RODZICÓW - Stołówka szkolna

               

                                           

            •     Odpłatność za posiłki w roku szkolnym 2023/2024

            • Wysokość opłat za posiłki w roku szkolnym 2023/2024 wynosi:

               

              - dla przedszkolaków (śniadanie, zupa, drugie danie) - 16,20 zł

              Dla osób chętnych jest możliwość dokupienia podwieczorku w cenie 3,50 zł.

               

              - dla uczniów klas 0-VIII (zupa, drugie danie) - 12,96 zł

            • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

            • 23 czerwca w Zespole Szkół w Ińsku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, poprzedzone mszą świętą. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Ińska Pan Jacek Liwak, Ks. Proboszcz Janusz Kasper, Pani Małgorzata Marzycka Przewodnicząca Rady Miejskiej, Pan Krzysztof Pozorski Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Marek Bochniak z firmy Pro Divers - sponsor nagrody za najwyższą średnią. Zakończenie roku w całości poprowadzili Franciszek Zimnicki oraz Lena Burdzy z klasy VII a. 

              Uroczystość uświetniła swoim występem Wiktoria Urbanowicz tegoroczna absolwentka Zespołu Szkół w Ińsku która odnosi znaczące sukcesy na polu muzycznym. 

              Dyrekcja i wychowawcy rozdali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczniom klas I - VII, oraz złote tarcze które otrzymali uczniowie ze wzorowym zachowaniem i średnią minimum 5.0

              Oprócz tego zostały też rozdane nagrody za dodatkowe osiągnięcia, takie jak pomocna dłoń:

              klasa  I a - Zosia Sękiw

              kl. II a - Zofia Jamrór

              kl. II b - Nela Kruczyńska

              kl. III a - Zofia Zysk

              kl. V a Piotr Konopka

              kl. V b - Lena Kazimierczak

              kl. VII a - Lena Burdzy

              Nagroda za najwyższą średnią w szkole wręczył Pan Marek Bochniak dla Kai Ledzińskiej która mogła się pochwalić średnią 5.45.

              Nagroda za stuprocentową frekwencję  w imieniu Pani Profesor Marii Czerepaniak - Walczak wręczył Pan Dyrektor Michałowi Marcinkowskiemu który uzyskał stuprocentową frekwencję. 

              Finaliści konkursów kuratoryjnych: 

              Język niemiecki - Stella Podliska

              Język angielski - Franciszek Zimnicki

              Za udział w wielu konkursach szkolnych i międzyszkolnych nagrodę otrzymała Sara Wójciak z klasy VII a.

              Za pracę w świetlicy i ogromne zaangażowanie nagrodę otrzymali Alicja Werstak z klasy VI a i Kamil Orszulak z klasy VII a.

              Za osiągnięcia sportowe nagrodę otrzymali Krystian Kliś i Bartosz Igielski z klasy V b. 

              Za konkurs międzyszkolny " Mistrz Głoskowania" nagrodę otrzymała Michalina Lorek z Kl. I a. 

              Za czytelnictwo nagrodę otrzymała Zuzanna Dawidowicz z Klasy III a. 

              Swoje nagrody wręczył też Klub sportowy Ina Ińsko.

              Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz sponsorów. 

            • Pożegnanie uczniów klas ósmych

            • W czwartek 22 czerwca odbyło się pożegnanie uczniów klas ósmych. W tym roku szkołę skończyło 42 uczniów. Uroczysty apel podzielony był na dwie części: oficjalną i artystyczną.

              Na początku oficjalnej części apelu, uczniowie klas ósmych zatańczyli poloneza, który na zakończenie wywołał burzę oklasków. Potem nastąpiło przywitanie zaproszonych gości i przekazanie sztandaru klasie siódmej. Punktem kulminacyjnym i długo wyczekiwanym, było rozdanie dyplomów absolwenta. Wręczali je: pan dyrektor – R.Jamroży, zastępca – p.B.Paciejewska oraz wychowawcy klas. Jako pierwsi dyplomy odebrali uczniowie, którzy na zakończenie szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce. Ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne, a uczniowie wpisali się do „Księgi pamiątkowej”. Trzy uczennice zostały wyróżnione za swoje osiągnięcia „Złotą tarczą”.

              Następnie swoje dyplomy odebrali pozostali uczniowie. Rozdano również nagrody za reprezentowanie szkoły, osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, muzyki, pracę na rzecz innych. Na zakończenie uczniowie, w obecności wszystkich zgromadzonych, złożyli „Ślubowanie absolwenta”.

              Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna, podczas której, uczniowie, wzorując się na Oskarowej Gali, podziękowali nauczycielom za osiem lat nauki i wychowania, obdarowując swoich pedagogów statuetkami. Oczywiście, jak na uroczystą galę przystało, nauczyciele odbierali nagrody, krocząc po czerwonym dywanie rozłożonym na schodach, które prowadziły na scenę. Jako pierwsi, swoje statuetki odebrali: pan Dyrektor, który – jak określili to uczniowie -  jest najważniejszym reżyserem życia szkolnego oraz jego Zastępca. Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od uczniów kwiaty, w podziękowaniu za trud i wychowanie oraz jako przeprosiny za to, co było niewłaściwe. Ostatnim punktem uroczystości było odśpiewanie przez Absolwentów piosenki na pożegnanie szkoły oraz rzucenie biretów, na znak pożegnania ze szkołą, co wywołało „burzę oklasków” wśród zebranych.

              Niewątpliwie, apel był dla uczniów, ich wychowawców  i rodziców dużym przeżyciem. Teraz życzymy Absolwentom wielu sukcesów w nowych szkołach, by mogli jeszcze szerzej „rozwinąć swe skrzydła”.

            • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

            • W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", chętni rodzice z klasy 1a mogli w dniach od 5 do 7 czerwca odwiedzić nas i  przeczytać wybraną książkę. Akcja miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem słuchały czytanych bajek przez rodziców.

              12 czerwca 2023 r. poszliśmy do Biblioteki Publicznej w Ińsku. Pani Angelika opowiedziała dzieciom o pracy w bibliotece i zaprezentowała książeczki z działu dziecięcego. Później dzieci wzięły udział w zabawie „MINI ESCAPE ROOM DLA KLAS 1-3”. Rozwiązywaliśmy zagadki,  utrwalaliśmy umiejętności liczenia, rozróżniania figur.  Dzieci doskonale podołały wyzwaniom.

                                                             

              Sylwia Dec

            • Warsztaty Segregacji Odpadów w Słajsinie

            • Dnia 3 maja Grupa Ekologiczna oraz uczniowie klasy 6a uczestniczyli w warsztatach dotyczących Segregacji Odpadów w Słajsinie. Zakład gospodarowania odpadami prowadzi zajęcia edukacyjne w ramach nawiązanej współpracy z Gminami oraz Szkołami.

              Powierzchnia całego terenu Zakładu wynosi 18,6 ha. Zadaniem Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami jest odbiór, przetworzenie/odzysk i unieszkodliwienie dowożonych odpadów komunalnych z terenów gmin należących do Celowego Związku Gmin R-XXI, w tym przede wszystkim:

              • mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych
              • przetwarzanie selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych bioodpadów
              • składowanie odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów.

              Podczas warsztatów uczniowie zapoznawali się z wiedzą teoretyczną dotyczącą segregacji a po wykładach mogli wykorzystać wiadomości podczas praktycznego segregowania śmieci.

              Mogliśmy także obserwować prace na terenie zakładu oczyszczania zwiedzając teren z pracownikiem instytucji.

               Wycieczka była bardzo pouczająca.

              Opiekun grupy: Edyta Maciejewska

            • V Regionalne Biegi Przełajowe LZS Ińsko 2023

            • Dnia 02.06.2023r w Ińsku odbyły się V Regionalne Biegi Przełajowe Ludowych Zespołów Sportowych.

              W biegach wzięło udział 7 szkół: Ińsko, Chociwel, Suchań, Dobrzany, Dolice, Rzeplino oraz Węgorzyno.

              Wystartowało w biegach 200 uczniów. Klasyfikacje zespołową wygrała szkoła w Suchaniu, 2m-c zajęła szkoła w Rzeplinie natomiast na ostatnim stopniu podium stanęła szkoła w Ińsku. Dzieci z klas 1-3 miały do pokonania 300m, dzieci z klas 4-6, 600 m, natomiast klasy 7-8 miały do przebiegnięcia 1000m. Odbyło się 16 biegów, nagrodziliśmy medalami oraz nagrodami 48 uczniów.

              Najlepiej z Ińska spisali się;

              1m-c Karol Grzegorczyk

              2m-c Jan Moczarski

              2m-c Kuba Gisel

              3m-c Blanka Nadkierniczna

              3m-c Julek Ratajczyk

              3m-c Mateusz Janowicz

              4m-c Justyna Strycharczyk

               

              W trakcie biegów dzieci miały możliwość zjeść słodki poczęstunek, hod doga oraz wypić napoje. W czasie podsumowania  medale wręczali  zaproszeni goście Burmistrza Miasta Ińska -Jacek Liwak, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej -Stanisław Kopeć, Ambasador na Polskę firmy Decathlon -Krzysztof Dębiński i oczywiście współorganizator zawodów, sponsor pięknych medali i pucharów Prezes Ludowych Zespołów Sportowych -Tomasz Paciejewski. Impreza była bardzo udana uczniowie kolejny raz mieli niezapomniane wrażenia. 

              Organizator nauczyciele WF

            • Spotkanie z Mistrzem Polski w motocross quad Tomaszem Jamrożym

            • W Dniu Dziecka na stadionie miejskim w Ińsku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać się z Mistrzem Polski w motocross quad Tomaszem Jamrożym. Pan Tomek (wychowanek naszej szkoły i były mieszkaniec Ińska) na początku przedstawił wiele tajników tego sportu, mówił o jakości motorów którymi dysponuje, o bezpieczeństwie jazdy na quadzie, jak również o swojej drodze do sukcesu. Uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazem, pytali o nowinki techniczne. Jednak najważniejszym momentem spotkania był pokaz umiejętności pana Tomka na płycie remontowanego boiska. Pokaz na długo zostanie uczniom w pamięci choćby  patrząc na prędkości jakie rozwijał Mistrz Polski na krótkim odcinku oraz jazdy po trudnym terenie z popularnymi driftami włącznie.

              Dziękujemy za przybycie

               

            • DZIEŃ ZERÓWIAKA

            • W piątek 2 czerwca dzieci z grup zerowych obchodziły „Dzień Zerówiaka”.
              W tym dniu dzieci były ubrane w stroje Smerfów i Biedronek.  Smerfy i Biedronki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Uczestniczyły w zabawach ruchowych, w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz wykonały prace plastyczne. Pod koniec zajęć wszystkie dzieci zjadły pyszne gofry przygotowane przez wychowawczynie.

                    „Dzień Zerówiaka” dostarczył naszym wychowankom wielu pozytywnych wrażeń, zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci z obu grup. Zabawy w wykonaniu zerówiaków aktywizowały wszystkich wychowanków. Dostarczyły okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia zerówiakiem.

                                                                                                                                       wych. M.Marzycka i K. Demko